V Peci pod Sněžkou se vlek na Javoru rozjede ještě příští víkend, v Harrachově je sice už pusto na Rýžovišti, stále se ale točí kola lanovky z centra na Čertovu horu. Na Červenou II bude možné vyrazit do neděle. Provoz již skončil v areálu Černá hora a pondělním dnem začala technická odstávka lanovky. Víkendový provoz Černohorského expresu ale zůstane zachovaný.

Studenti museli sníst červy

Česká Skalice - Na osmdesát zahraničních studentů, kteří nyní pobývají v České republice, se o víkendu u přehradní nádrže Rozkoš zúčastnilo akce nazvané Survival Weekend. Studenti plnili nejrůznější úkoly, a to na motivy populárního televizního seriálu Hra o trůny. K nejzajímavějším a nejnetradičnějším patřilo například pojídání červů a cvrčků, které si soutěžící museli sami osmažit. Akci připravila studentská organizace ESN Buddy System Hradec Králové.

S populárními holemi do přírody

Opočno - Témeř půl druhé stovky zájemců si přišlo do Opočna vyzkoušet stále populárnější chůzi s holemi, tzv. nordic walking. Organizátoři   z městské komise pro sport a volný čas a TJ Sokol Opočno  připravili pro účastníky čtyři  okruhy startující na Trčkově náměstí v historické části města a vedoucí do přírody. Chodecké hole v počtu 80 párů bylo možné si zapůjčit zásluhou hradecké firmy. Před začátkem pochodu účastníkům poskytla cenné rady ohledně techniky chůze s holemi instruktorka. Slunečné jarní počasí pořadatelům akce přálo.

Podkrkonošské chaloupky a krajina očima malíře Antonína Chmelíka

Železnice - V místním muzeu můžete do 24. dubna obdivovat obrazy Antonína Chmelíka, malíře Českého ráje a Lomnicka.  Antonín Chmelík se narodil ve Žďáru u Kumburku 5. února 1924, vyučil se  knihařem. Velká část volného času i vydělaných peněz však padla na kreslení. Podařilo se mu zdokumentovat lidové stavby v regionu Lomnicka, zachytit lomnické náměstí, krajiny, hrady a zámky Českého ráje. Ilustroval také články o Troskách nebo zpěvník Josefa Krčka. Zemřel v roce 1995.