Účastníci 41. ročníku nejprve absolvovali terénní skialpinistickou etapu, dlouhou 24 kilometrů, která vedla mimo jiné po hřebenových partiích Krkonoš a odstartovala u dolní stanice lanovky na Medvědíně. V pátek pak na Stohu proběhla technická část memoriálu, která byla složená z obřího slalomu dvojic a obřího slalomu dvojic se svozným prostředkem. Klání uzavřelo ošetření úrazu na sjezdové trati a svoz zraněného v časovém limitu.

Celkově se jako první umístili Roman Fišnar a Jakub Fabian z Horské služby Jeseníky, druhé místo obsadila dvojice Jan Hepnar a Jan Pochobradský z Horské služby Orlické hory. Krkonošský tým Jan Doubek a Bronislav Patočka vybojoval celkově bronz. Dobře si vedla i další dvojice z Horské služby Krkonoše Michal Galandák a Martin Hilpert, která skončila celkově na čtvrtém místě.

První místa v jednotlivých kategoriích:

Obří slalom vyhrála dvojice HS z Krkonoš - Jan Doubek a Bronislav Patočka.

Terénní závod zvládlo nejlépe družstvo HS z Jeseníků - Roman Fišnar a Jakub Fabian.

První cenu za nejlepší ošetření získali závodníci HS ze Šumavy - Aleš Janda a Martin Kocum.

„Jsem rád, že tradice této soutěže je zachována a členové Horské služby mohou porovnávat svoje fyzické síly i praktické dovednosti při ošetřování v zimních podmínkách,“ uvedl k akci Pavel Jirsa, náčelník HS Krkonoše.

Poklonou k organizátorům Memoriálu Jana Messnera a Štefana Spusty nešetřil například také vrchlabský starosta a senátor Jan Sobotka, který se účastnil ceremoniálu předávání cen. "Chválím Pavla Jirsu, náčelníka Horské služby Krkonoše a všechny další pořadatele ve Špindlerově Mlýně, kteří každoročně - už tolik let - náročný sportovní podnik organizují. Chválím horské záchranáře, kteří v rámci závodu měří nejen své dovednosti, ale i fyzickou zdatnost. Závod dvojic jednou vyhrají jedni, podruhé druzí. Tak, jak to ve sportu bývá. Nejdůležitější je však jejich nezastupitelná role pomocníků. Nikdy nikdo z nás neví, kdy bude v terénu jejich asistenci potřebovat," řekl Jan Sobotka.

Královéhradecký kraj, který Horskou službu každoročně podporuje, reprezentoval při předání cen vítězům náměstek pro zdravotnictví Aleš Cabicar.

Soutěž se konala pod záštitou ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové. "Je třeba dodat, že závody se staly také vhodnou příležitostí k neformálním setkáním a k tomu, aby horští záchranáři společně probrali právě skončenou zimní sezonu," uzavřel ústřední náčelník Horské služby Pavel Antl.