Pravidelná údržba lanovky vyplývá z norem a pokynů výrobce, především se při ní dělají kontroly pohonů, stanic, tratě, promazávají se kladkové baterie. Jízdné zůstane pro zimní sezonu stejné jako dosud, kdy dospělí platí za jízdu až na vrchol 210 korun.

Lanovka z Pece pod Sněžkou na Sněžku je po kompletní výměně v provozu na prvním úseku na Růžovou horu od prosince 2013, na druhém úseku jezdí od února 2014. Nové zařízení za více než 300 milionů korun nabízí turistům čtyřmístné kabiny, které tak nahradily předchozí otevřené dvousedačky na zařízení z roku 1949.

Kvůli pravidelné odstávce je mimo provoz před zimní sezonou také kabinková lanovka na Černou horu, která se znovu rozjede o víkendu 5. až 6. listopadu. Nejede ani lanovka Hnědý vrch v Peci nebo lanovka Portášky ve Velké Úpě a na zahájení zimní sezony čeká i lanovka na Žalý v Herlíkovicích, která také ukončila letní provoz.

Turisté, kteří chtějí využít k cestě na hřebeny Krkonoš lanovku, mají šanci ve Špindlerově Mlýně na Trutnovsku, kde je nyní v provozu lanová dráha Medvědín.

Lanovka na Sněžku odpočívá, pojede jen o víkendech
Pravidelnou podzimní údržbou prochází od tohoto týdne lanovka na nejvyšší českou horu. Pro turisty nicméně úplně zavřená není, v provozu totiž bude o víkendech a 17. a 18. listopadu. Do pravidelného, každodenního režimu najede se startem zimní sezony v sobotu 10. prosince. Už nyní však panuje na Sněžce doopravdy zimní počasí, v pátečních odpoledních hodinách se pohybovala teplota až na mínus sedmi stupních Celsia.
„Prohlížíme a kontrolujeme všechna zařízení. Jedná se o běžnou roční údržbu lanovky, kterou máme předepsanou jak legislativně, tak v pokynech výrobce. K zásadním problémům by nemělo dojít," řekl náčelník Lanové dráhy Sněžka Jiří Martinec. Lanovka je velmi vyhledávaným turistickým cílem v Krkonoších, návštěvnost ještě stoupla po její rekonstrukci, kdy původní dvoumístné sedačky nahradily čtyřmístné kabiny.