Již v úterý po poledni usedly na hradecké letiště ve Věkoších letouny L39 akrobatické skupiny Breitling Jet Team. Po 11 měsících strávených na turné po východní Asii se chystají předvést návštěvníkům jubilejního 20. ročníku show CIAF, který tady v sobotu vypukne.

„Je to po hodně dlouhém čase naše první přistání na evropské půdě," řekl po dosednutí na hradecký beton Jacque Bothelin, vedoucí týmu.

„Je milé zase po dlouhé době vítat kamarády. A jelikož počasí má být výborné, mají se návštěvníci jubilejního ročníku jistě na co těšit," uvedl  ředitel CIAF Aleš Cabicar.

Další skupinou, která ještě v úterý dorazila do východočeské metropole, jsou Jordánci na letounech Extra 300. „Volali z Německa, měli pár hodin zpoždění kvůli počasí, ale už jsou tu," dodal Cabicar.

Hradecké letiště  bude otevírat své brány pro návštěvníky v sobotu i neděli od 8 hodin, letový program bude zahájen každý den v 11 hodin. Organizátoři připravili pro návštěvníky speciální kyvadlovou autobusovou dopravu z města na letiště a zpět.