Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Myslivecký tábor na Pavlátově louce

Náchodsko - Ve dnech 23. - 29.7.2017 proběhl na Pavlátově louce u Nového Města nad Metují náš první myslivecký tábor pro děti se zaměřením na přírodu a myslivost, jehož organizátory byla Kulturně výchovná a propagační komise při Okresním mysliveckém spolku (OMS) Náchod.

8.8.2017
SDÍLEJ:

Myslivecký tábor na Pavlátově louceFoto: Jitka Vaňková Přibylová

Tábora se zúčastnilo celkem 30 dětí ve věku 6-14 let. Navzdory deštivému počasí, které nás provázelo prakticky celý týden, vládla dobrá nálada jak u dětí tak i u jejich oddílových vedoucích. Pro děti jsme připravili bohatý program, který jim přinesl nejen zábavu, ale i něco poučného.

Po celou dobu nás provázela táborová hra o poklad princezny Kačenky, podle pověsti přívětivé ochránkyně Orlických hor, na které jsme stavěli různé soutěže, úkoly a hry. V průběhu tábora jsme s dětmi uskutečnili výlet  autobusem do opočenské obory, pak nás autobus vyvezl na Sendraž, odkud děti po fáborkami vyznačené turistické stezce plnily různé úkoly a na konci, v cíli v táboře, je čekal první poklad Kačenky, který musely najít. 

Kromě her, soutěží a sportovního vyžití měly děti na programu každý den nějakého hosta, který svým vystoupením přispěl k novým poznáním a zážitkům. Hostili jsme kynology, sokolníky, lesníky, byla přednáška ze zoologie naší zvěře, přijel k nám i odborník přes uspávání zvěře, zkrátka vystoupení hostů byla opravdu pestrá a děti si odnesly spoustu krásných zážitků. Na závěr nechyběla ani noční stezka odvahy lesem v okolí Pavlátovy louky a táborák s opékáním buřtů, písničkami při kytaře, scénkami a básničkami, které si připravily na večer jednotlivé oddíly. Tábor se vydařil i díky velice dobrému zázemí, které pro tyto akce poskytuje Pavlátova louka, co se týká ubytování, stravování i možnosti využití velkého prostoru tělocvičny, kde jsme absolvovali programy s dětmi v případě nepříznivého počasí. Velký dík patří manželům Vackovým a jejich synovi, kteří se o nás pečlivě starali v průběhu celého tábora. Výborná kuchyně, dětem i nám vedoucím opravdu chutnalo.

Na závěr v sobotu před odjezdem se ještě děti vyfotily s vodníkem a vrácenou vodnicí, kterou si nějaký člověk neoprávněně přivlastnil, ale po vyhlášeném pátrání zase anonymně vrátil. Pak se děti se svými novými čerstvými zážitky z tábora rozjely se svými rodiči do svých domovů a prý příští rok chtějí tábor zopakovat. Jsme rádi, že náš první myslivecký tábor se dětem líbil a zanechal v dětech dobrou odezvu. Doufáme, že nás příští rok Pavlátova louka nezklame a budeme moci tábor zopakovat.

Myslivecký tábor na Pavlátově louce

Jitka Vaňková Přibylová

Autor: Redakce

8.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Ilustrační foto

Obrat v zápase režíroval Klesl

NAŠI PRVŇÁCI z Montessori základní školy Náchod a ZŠ Zbečník

Náchodsko - Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z našeho regionu.

TIP LIGA: Vítězem devátého kola je Josef Jirásek

Náchodsko - Suverénním vítězem 9. kola se stal JOSEF JIRÁSEK z Horní Radechové, který zariskoval a to mu vyneslo výborných 16 plusových bodů.

První loupež se povedla, druhá skončila fiaskem. Dostal sedm let

Náchod, Hradec Králové - Sedm let vězení udělil soud 30letému Lukáši Tichému za dvě loupeže u náchodského Kauflandu.

Bílé pláště dnes lékaři neobléknou

Královéhradecko - Praktičtí lékaři dnes budou stávkovat. Chtějí upozornit na málo peněz, které jdou do ambulancí, zavedení elektronických receptů a nadbytečné papírování.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení