Zhruba 100 až 150 lidí. Právě tolik se jich vydává na hradecké koupaliště Flošna v těchto dnech. Tedy za počasí, kterému zrovna nevládnou třicetistupňová vedra. „I když je pod mrakem, tak k nám chodí hodně plavců. Je to i proto, že plavecký bazén je kvůli pravidelné technické odstávce uzavřený," říká vedoucí Flošny Jan Konvalinka a dodává, že pokud je hic, tak na „koupálko" zamíří i tři tisíce lidí.

Flošna disponuje velkým plaveckým bazénem, rekreačním bazénem, vodním dělem, masážními tryskami, skluzavkou, tobogánem i dětským bazénem. Právě množství atrakcí je podle vedoucího jeden z hlavních důvodů, proč je koupaliště tolik oblíbené. „V letošním roce jsme pořídili nový dětských minitobogán. V areálu jsou už dva a slaví obrovský úspěch, v podstatě stále jsou obsazené," popisuje Konvalinka.

Jaká bude sezona?

V letošním roce Flošna už s žádnými dalšími novinkami nepočítá. Ty jsou v plánu až příští rok. „Uvidíme, jaká sezona nakonec letos bude. Teprve pak se budeme rozmýšlet, zda a do čeho investovat," naznačuje Jan Konvalinka.  Koupaliště letos navštívilo už 35 tisíc lidí, jen v červenci do malšovického areálu zatím zavítalo kolem 20 tisíc milovníků vodních radovánek.

Oblíbeným cílem prázdninových výletníků je i koupaliště v Chlumci nad Cidlinou. Vodní areál na soutoku řek Cidliny a Bystřice, který zabírá téměř čtyři hektary, prošel před pěti lety důkladnou rekonstrukcí. Nabízí rozličné sportovní vyžití, bazénové atrakce i restauraci na ostrůvku. Část areálu je navíc pokryta wi-fi sítí, což ocení nejeden návštěvník.

Téměř plný areál

V areálu koupaliště jsou také chatky a dostatek místa pro stany a karavany. „Chatky máme plné. Jsou dopředu nasmlouvané, takže jejich návštěvnost na počasí nezávisí. S bazénem je to ale samozřejmě trochu jiné," popisuje jeden ze správců chlumeckého koupaliště Vladimír Roček. Když jsou studenější dny, tak podle něho zavítá do areálu jen pár lidí. „V horku, které panovalo v předchozích dnech, byl ale areál téměř plný. Dokonce jsme se blížili naplnění naší kapacity, což je 1900 lidí," uvádí správce.

Pokud by měl srovnat dosavadní návštěvnost s tou loňskou, pak byla zřejmě o něco vyšší. „Teplejších dnů bylo letos asi více než loni. Hlavně zahájení sezony proběhlo velmi příjemně. Na víkend už jsou zase hlášena tepla, tak doufáme, že bude opět plno," uzavírá Vladimír Roček.