„Jménem celého Královéhradeckého kraje bych chtěl poděkovat všem, kteří zareagovali na vyhlášení povodňové sbírky. Finanční příspěvky pomohou postiženým obcím nejen s obnovou poničeného majetku, ale budou pro jejich obyvatele jistě i velkou morální a psychickou podporou. Dík patří také těm, kteří poskytli na odstranění povodňových škod jinou materiální pomoc nebo poslali finanční dar přímo jednotlivým obcím," řekl hejtman Lubomír Franc.

Povodeň začátkem června zasáhla více než 100 obcí v kraji. Kraj již navýšil svůj krizový fond na pět milionů korun a od státu dostane dalších třicet milionů, které bude moci obcím proplatit za odstraňování prvotních škod po povodních.

Rudník, Hostinné a Svoboda nad Úpou, kde velká voda řádila nejhůře, již dříve dostaly od kraje 750 tisíc korun. Dalších 150 tisíc pro každou z obcí nedávno vyčlenila i Asociace krajů ČR.

Škody z červnových povodní v Královéhradeckém kraji by se měly pohybovat kolem půl miliardy korun.  Na krajském majetku jsou největší škody na silnicích, a to téměř 70 milionů korun.