Společně s tanečnicemi z Náchoda a Třebihošti postoupila do celorepublikového finále a v barvách krajské metropole zabojuje o titul nejnadanějšího dítěte. „Jsem na dceru velmi pyšná, vždycky předčí moje očekávání. Přitom příprava na tuto soutěž byla velmi hektická. Na nacvičení soutěžní sestavy měla pouhý den, ale zvládla to skvěle," říká s úsměvem maminka mladé gymnastky Eva Hamplová, která dceru k tomuto sportu přivedla a do soutěže ji také přihlásila.

Mladičká Barbora podle jejích slov není v moderní gymnastice žádným nováčkem, sportu se aktivně věnuje už od pěti let. Denně trénuje až pět hodin a každý víkend jezdí na závody. Jasno má i o své budoucí kariéře. „Chtěla by vystudovat trenérství a svému koníčku se dál věnovat," potvrzuje hrdá maminka.

Talentová soutěž Zlatý oříšek se letos konal už po 18. a poprvé vyslal do boje o titul nejvyšší své zástupce i Královéhradecký kraj: „Srdečně gratulujeme nejenom vítězům, ale také všem ostatním dětem, které se Zlatého oříšku zúčastnily. Prezentovat se před sálem plným diváků to už vyžaduje odvahu! Vítězům budeme samozřejmě držet pěsti, aby co nejlépe uspěli v celorepublikovém kole, a ostatním finalistům ze srdce přejeme, aby svůj talent, znalosti a dovednosti i nadále rozvíjeli, a aby jim účast v soutěži pomohla posunout se o něco dále," vzkazuje za pořadatele Sylvie Černotová z Domova dětí a mládeže Jednička ve Dvoře Králové nad Labem.