Hradecký kraj tak zvítězil v soutěži Místo pro život, která si klade za cíl  objektivně zmapovat kvalitu života a spokojenost obyvatel s životními podmínkami v jednotlivých českých krajích.

„Ve srovnání s republikovým průměrem jsou ale na Královéhradecku asi o 11 % nižší průměrné mzdy. Méně uspokojivé výsledky najdeme i v oblasti vzdělávání. Absolventi středních škol se dalšímu studiu v drtivé většině věnují v jiných krajích," uvedl mluvčí projektu Petr Lutonský. Hodnocení oblastí dle 'tvrdých dat' se však od názorů obyvatel značně liší. „Velmi podceňované jsou třeba pracovní podmínky v kraji. Lidé jsou s nimi spokojeni nejméně, vyhodnocení podle dat je však velmi nadprůměrné."

Výzkum pořádá komunikační společnost Bison&Rose. Vysoko, na druhé příčce, se Hradecko umístilo už vloni. O konečném žebříčku rozhodla nejen statistická data, ale také průzkum mezi 1400 respondenty z celé země a kolegiem 20 respektovaných osobností napříč obory. V něm byl například kardiochirurg Jan Pirk, desetibojař Tomáš Dvořák, herec Jan Potměšil či duchovní Zbygniew Czendlik.