Po úvodním slovu starosty obce Karla Engliše, který předal místostarostovi z Kowar Ryszardu Rzepczyńskemu pamětní hrneček, na besedě vystoupila například bývalá dokumentaristka a režisérka filmu Náš Vašek Krystyna Krauze, která přiblížila některé momenty z promítaného dokumentu.

V obecenstvu zasedlo i několik českých a polských osobností z bývalého disentu, včetně Petrušky Šustrové. Návštěvníci se zúčastnili i diskuse o minulých časech. „Tlumočníka jsme záměrně nepřivedli, tehdy se také museli disidenti domlouvat bez něj,“ vysvětlovala s úsměvem za pořadatele ředitelka Paměti Krkonoš Eva Hrubá.

V hotelu Hořec mohli diváci zhlédnout Audienci Václava Havla, ve formátu stínového divadla, kterého se zhostili herci Ďyvadla Neklid z Trutnova v režii Petr Vanžury. Během odpoledne zahrála swingová kapela z Kowar. Večer lidé besedovali s armádním generálem Petrem Pavlem a poslechli si koncertní vystoupení kapely Pepa Lábus a SPOL.

Jiří Wonka se u soudu úspěšně domáhal rozhodnutí, že jeho bratr byl nezákonně uvězněný na tři týdny v roce 1988 a byl plně rehabilitován.
Jde o morální vítězství, říká Jiří Wonka. Konec soudní ságy to ještě není