Deštné si vychutnáte s adrenalinovými zážitky i procházkami zdejší krásnou přírodou za Kačenkou.

„Otevřené budou oba dva traily, horské tříkolky i půjčovna elektrokol, trailových kol a koloběžek. Připravená je také Kačenčina pohádková stezka. Kartu na sbírání razítek lze koupit u spodní stanice lanovky,“ informoval provozovatel deštenského areálu na svém webu.

Adventure park v Deštném zahájil letos provoz už na konci dubna. Vybírat si tu můžete z celé řady aktivit.

Jinak v deštenském Skicentru se v současné době pracuje na přípravách pro umístění další lanovky na zimní sezonu, šestisedačka z Dolomit nahradí dřívější starší přepravní zařízení.

Ale i letní sezona je pro hospodaření vlekařů vzhledem k oteplování čím dál tím důležitější.

„Dlouhodobě provozujeme horské terénní tříkolky, koloběžky, kdy lidé vyjedou nahoru lanovkou a pak sjedou dolů. Loni jsme začali stavět bikové traily, postavili jsme první dva. Jeden je delší a jednodušší pro rodiny a druhý už je náročnější se skoky a lávkami,“ uvedl v nedávném rozhovoru pro Deník šéf zdejšího areálu Petr Prouza.

Při té příležitosti také prozradil, že se plánuje vybudování další sjezdové dráhy pro horská kola pod novou šestisedačkou. Do budoucna se uvažuje i o rozhledně na Studeném vrchu nebo o bobové dráze v areálu Marta 2.

V Černé Vodě pár kilometrů odsud se už v dubnu dokonce znovu rozjel vlek. Ani zdejší areál po zimě neusíná, na jeho svahu trénují a vlek využívají travní lyžaři.

V Černé Vodě v Orlických horách se lyžuje na sněhu i bez něj. Začala sezona travního lyžování. | Video: Deník/Jana Kotalová

První letní sezonu provozu má přitom před sebou Skiareál Orlické Záhoří, který začal fungovat teprve letos. Návštěvníky sveze lanovkou na hřeben hor. Jak bude v provozu v letní sezoně a co tu příchozí mohou čekat, vás ještě budeme informovat.

Od června pak otevírá letní sezonu Skicentrum Říčky. „Ve které se můžete těšit na lanovou dráhu, horské káry a tříkolky, půjčovnu kol a elektrokol a samozřejmě také na bikepark, kde vás čeká řada novinek, mezi které patří nový modrý trail, pumtrack a skillsdráha pro začínající i pokročilé bikery. Nově jsme pro vás připravili také vyhlídkové místo v podobě obří židle a atrakce pro děti u horní stanice lanové dráhy,“ láká k návštěvě a seznamuje s novinkami na svém webu provozovatel.

Projeďte se lanovkou v Říčkách:

Svezte se s námi lanovkou v Říčkách. Zakletý láká nejen na sjezd na tříkolkách | Video: Deník/Jana Kotalová

V červnu bude v Říčkách otevřeno o víkendech, stejně jako v září, a to od 9 do 17 hodin. Po oba letní prázdninové měsíce pak každý den.

Lanový park, který najdete při cestě do Skicentra, můžete v květnu a červnu navštívit na objednání.

Letní sezonu si přitom můžete v Orlických horách vychutnávat i na místních turistických stezkách, při výletech za poznáním místní přírody, ale i památkách. S oblibou tady lidé vyrážejí objevovat třeba pozůstatky meziválečného vojenského opevnění a značné oblibě se tu těší také rozhledny. Je jich tu několik.

Mohlo by vás také zajímat: Z rozhledny na Anenském vrchu se turisté do konce června do krajiny nepodívají

Vychutnejte si krásu Anenského vrchu a rozhledů z něj. | Video: Deník/Jana Kotalová