„Na břehu popíjela skupinka lidí, rodina, mladý muž se potom vydal koupat. Chtěl přeplavat na druhou stranu, ostatní ho sledovali a potom viděli, že zmizel pod hladinou," popsal tragické okamžiky Oldřich Houdek z Vodní záchranné služby Pastviny.

Na místo záchranáři dorazili do pěti minut. „Lokalizace místa byla sporná, jedna skupina udávala jiné místo než rybář, který to viděl z druhé strany. Lišili se desítkami metrů," pokračoval Oldřich Houdek. Po půlhodině marného pátrání, které komplikovala tma, byl svolán záchranný tým. Na místě zasahovaly asi dvě desítky záchranářů.

„Problematické bylo, že k události došlo naproti Petrovu palouku, kde  jsou skály. Běžně se totiž postupuje tak, že na břehu je návodčí, který má na laně potápěče. Projde s nimi určitý úsek, potom lano popustí a oni jdou hloub. To nešlo, muselo se to provádět ze člunu. Viseli jsme prakticky nad sebou. Zásah pod vodou nám trval do dvaceti minut," uvedl záchranář. „Tělo muže bylo nalezeno přibližně v patnácti metrech. Přivolaný lékař už jen mohl konstatovat smrt. Pro určení přesné příčiny úmrtí byla nařízena zdravotní pitva," dodala policejní mluvčí Iveta Lehká.