A co je v plánu dalšího? Na jaře skončí rozsáhlé rekonstrukce broumovského kláštera a hospitalu v Kuksu. V závodě Škody Auto v Kvasinách na Rychnovsku se začne vyrábět třetí generace limuzíny Superb.

Kraj čekají také tradiční akce, například festival Rock for People či letecká show CIAF – obojí v Hradci.

NEMOCNICE NÁCHOD: Pokud nenastanou komplikace, mohl by kraj vypsat soutěž na stavební firmu pro náchodskou nemocnici na jaře, stavební práce by měly začít na konci roku 2015. Nemocnice má získat hlavní pavilon s operačními sály, na který naváže objekt lůžkové části a budovy pro zázemí nemocnice.

DÁLNICE D 11: Dostavba chybějícího 2,5 kilometru dlouhého úseku dálnice do Hradce Králové začala 22. července po osmi letech od zastavení stavby. Chybějící úsek by měl být hotový v létě 2017.

Kromě jednání se stavební firmou Eurovia CS komplikovala obnovení stavby jednání o pozemcích. Farmářka Ludmila Havránková podepsala na konci listopadu se Státním pozemkovým úřadem dohodu o výměně posledního pozemku. Dostavba by měla stát zhruba 1,1 miliardy .

ŠKODA KVASINY: Škoda Superb třetí generace by neměla být jediným novým modelem, který se bude vyrábět v Kvasinách. Továrna by měla začít vyrábět i terénní vůz pro Seat a v roce 2016 by se měla začít vyrábět ještě velký terénní vůz. V plánech jsou v následujících letech investice 13 miliard korun a rozšíření počtu zaměstnanců o 1500 lidí.

HOSPITAL KUKS: Příští rok po rekonstrukci za 440 milionů korun otevře brány barokní hospital na Kuksu, termín je stanoven na březen.

Opravy areálu jsou součástí projektu Kuks – Granátové jablko, který se skládá z několika staveb. Projekt počítá 
s tím, že v prostorách vznikne vzdělávací centrum, obnova čeká i zahradu za hospitalem.

KLÁŠTER BROUMOV: V dubnu by měla být zpřístupněna část broumovského kláštera, oprava jedné pětiny objektu kláštera a zahrady vyšla na zhruba čtvrt miliardykorun.

AKCE V KRAJI: V roce 2015 se uskuteční také zavedené akce, například rockový festival Rock for People se bude konat 4. až 6. června. Původně se objevily spekulace, že festival v Hradci Králové končí a bude se konat speciální evropská edice festivalu, a to od 3. do 5. července 2015.

Tradičně by se na hradeckém letišti měl v termínu od 5. do 6. září také konat další ročník letecké show CIAF.

(čtk, fej)