VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pozvánka na víkendové akce ve východních Čechách

Východní Čechy - Přehled zajímavých akcí, které se konají 19. a 20. dubna v Pardubickém a Královehradeckém kraji.

18.4.2014
SDÍLEJ:

Z hořického pochodu o Žižkův štít.Foto: DENÍK/Tereza Černá

Pochod o Žižkův štít

Hořice – Klub českých turistů Hořice organizuje v sobotu 19. dubna Pochod o Žižkův štít. Jsou připraveny trasy pro pěší v délce 7, 15, 25, 35 a 50 km, pro cyklisty okruhy dlouhé 25, 35, 55, 80 a 100 km. Start je mezi 6.30 a 10.30 hodin od hořické sokolovny.

Mimořádná výstava ukrajinského malíře

Jičín – Unikátní výstava světově oceňovaného ukrajinského malíře Petera Lebedinetse byla slavnostně zahájena ve středu 16. dubna při příležitosti návštěvy prezidenta republiky Miloše Zemana v Jičíně za účasti velvyslanců Ukrajiny a Ruska. Expozici můžete navštívit v tovární hale firmy Seco Group do 20. dubna vždy od 10 do 17 hodin. Vstupné dobrovolné – výtěžek bude věnován stacionáři APROPO Jičín.

Velikonoce na hradě

Kost – Na hradě Kost v Českém ráji mají výletníci od 19. dubna do 21. dubna možnost navštívit velikonoční prohlídky, které jsou zaměřené na zvyky a obyčeje. Těšit se mohou na velikonoční výzdobu v interiérech hradu, dozvědí se něco o původu Velikonoc a o tradičních pokrmech. Otevírací doba je od 9 do 16 hodin, poslední prohlídka odchází půl hodiny před zavírací dobou. Ti, kdo nejsou příznivci Velikonoc, mohou na hradě Kost zhlédnout s katem Heřmanem středověkou mučírnu, kde si na vlastní kůži vyzkoušejí staré mučicí nástroje. Vždyť Českým rájem mohl krajinu mezi Turnovem a Jičínem nazvat patrně jen ten, kdo nikdy nevstoupil za bránu hradu Kost, kde na příkaz vrchnosti úřaduje drsný kat Heřman.

Svitavsko - Na prohlídku 
s kastelánkou

Litomyšl – Milovníci historie mohou vyrazit na zámek o víkendu v 10 a ve 14 hodin. Při prohlídce zámeckého divadla a reprezentačních pokojů je bude provázet kastelánka Zdeňka Kalová. V 11 a v 15 hodin jsou připraveny Archeologické prohlídky zámeckého areálu v doprovodu Milana Kuchaříka z archeologické společnosti Labrys. Zájemci nahlédnou do podoby tohoto  místa za Vratislava z Pernštejna.

Svojanov – Kdo nechce být na Velikonoce doma, může tyto svátky jara oslavit v prostorách historického sídla. „Na nastávající víkend jsme připravili tradiční Velikonoce na Svojanově.  Tato akce má už mnoholetou tradici a návštěvníky je velmi oblíbená," uvedl kastelán hradu Miloš Dempír. Stěžejní program bude probíhat po oba víkendové dny na hlavním nádvoří hradu.  Jednotlivá vystoupení se budou střídat od půl desáté ráno. „Návštěvníci se mohou těšit například na kejklíře, scénická šermířská představení, ukázky dobových tanců či hry a soutěže pro děti. Chybět samozřejmě nebude ani pletení pomlázek," upřesnil kastelán. V neděli na 15. hodinu je naplánovaná netradiční soutěž v pojídání bramborových pekáčků na čas. „Do soutěže se může přihlásit kdokoliv. Účast přislíbil i maxijedlík z nedalekého Bystrého Jaroslav Němec," sdělil Miloš Dempír. Velikonoční výzdoba oživí také interiéry hradu. Všichni se tak přenesou do konce 19. století. V dubnu je hrad Svojanov otevřený denně kromě pondělí od 9 do 17 hodin. Velikonoční pondělí mohou ale zájemci výjimečně také strávit na hradě.

Litomyšl -  Ve Šlechtické kavárně si mohou fanoušci kapely Sto zvířat užít autogramiádu populární skupiny, která o den dříve vystupuje v místním klubu Kotelna. Na místě uslyší neuvěřitelné historky o jídle a pochutnají si na dobrotách.  Organizátoři zvou na sobotní odpoledne plné smíchu. Začátek akce je ve 13 hodin.

Svitavy - Pro příznivce orientálního tance je určena již čtvrtá Orient Dance Show, která se uskuteční v sobotu od 14 a 19 hodin. V sále Fabriky se vystřídají tanečnice všech věkových skupin a nebudou chybět hosté z celé republiky. K vidění budou nejen krásné kostýmy, ale hlavně taneční styly celého orientu a skupinové i sólové choreografie.

Polička – O Velikonoční neděli se mohou lidé vydat na cestovatelskou  výpravu na ostrovy do Indického oceánu. Vezme je tam Pavel Joneš, přední Ilustrační foto.poličský entomolog, divadelník a bonviván, prostřednictvím fotografií na cestu kolem světa.

Pavel Joneš už tradičně avšak poněkud nezvyklým způsobem představí své příhody z cest. „Tentokrát s návštěvníky zavítá na Maskarény, ostrovy v Indickém oceánu východně od ostrova Madagaskar. Představí dva nejznámější z nich, Mauritius a Reunion," upřesnila Klára Kašparová z poličské knihovny. Návštěvníky také nemine povídání o Komorských ostrovech. „Diashow Pavla Joneše se stala už tradicí a mezi lidmi oblíbeným zpříjemněním volného času. Zaručujeme návštěvníkům večer plný krásných fotografií, smíchu, zážitků a vtipných příhod z cest," informovala Klára Kašparová. Kdo chce ve sváteční atmosféře přijít na trochu jiné myšlenky, má jedinečnou možnost. „Neváhejte a přijďte se podívat. Uvidíte nevídané," uvedl cestovatel Pavel Joneš.

Cestovatelské besedy s Pavlem Jonešem se v Poličce konají téměř každý rok. Podle Kláry Kašparové naposledy své fotografie z cest promítal návštěvníkům festivalu Poličského kulturního léta. Tentokrát se s ním zájemci mohou setkat v neděli 20. dubna v 19 hodin v Divadelním klubu.

Orlickoústecko - Via Longa

Orlické Podhůří – V sobotu se půjde 26. ročník pochodu Via Longa. Start je od 9 hodin od kulturního domu v Říčkách – Orlickém Podhůří, cíl na stejném místě. Připraveny jsou trasy 9, 18 a 45 kilometrů a tříkilometrová trasa pro děti.

Litice – Hrad bude o víkendu přístupný od 9 hodin. V hradním areálu jsou k vidění mj. ukázky archeologických nálezů z 15. až 17. století, působivý je výhled z hradní věže.

Pardubický vinařský půlmaraton 2013Pardubicko - Pardubický vinařský půlmaraton startuje

Pardubice – Máte rádi běh anebo jen chcete udělat něco pro své zdraví? Pak je tradiční Pardubický vinařský půlmaraton určen právě vám. Akce startuje v sobotu v 9.30 hodin na Smetanově náměstí v Pardubicích, kde je pro návštěvníky připraven zahajovací program. Hlavní závod – Pardubický vinařský půlmaraton – je pak plánován na 12. hodinu. Každý účastník po doběhu obdrží originální pamětní  medaili s numismatickou hodnotou.
Kunětická hora – Nezůstávejte o velikonočním víkendu doma a zavítejte raději do Perníkové chaloupky pod hradem Kunětická hora. Můžete si zde například zakoupit jedinečný bílý perník, ale to není vše. V sobotu a v neděli, vždy od 9 do 16.30 hodin, se můžete zdokonalit ve zdobení kraslic a naučit se plést pomlázku. Chybět nebudou ani řemeslníci. Jejich výrobky bude možné si zakoupit. Ochutnat můžete také speciality zdejší restaurace U všech čertů.

Bohdaneč – Nenechte si ujít velikonoční tancovačku, která se koná již tuto sobotu od 19 hodin v sále Léčebných lázních Bohdaneč. Jako hudební doprovod se návštěvníkům představí kapela B-Trio. Tímto však velikonoční program lázní nekončí. V pondělí si pak od 15 hodin můžete vychutnat prohlídku lázní a lázeňského parku za doprovodu průvodce.

Chrudisko - Hledání pokladu

Hlinsko – V sobotu se hlinečtí turisté vydávají hledat poklad. Letos se jedná už o 12. ročník této oblíbené akce, která je určena převážně pro děti a dospívající mládež. Cílem pochodu je nalézt poklad, ale k jeho nalezení vede celá řada úkolů, které musí účastníci postupně plnit. Po vyluštění všech kvízů, soutěží a tajenky se dozvědí, kde je poklad ukryt. Zbývá otevřít všech jedenáct zámků a v pokladu se určitě najde něco pro každého ze zúčastněných. Poklad se začne hledat ve 12.45 hodin.

Rychnovsko - Oslavy na zámku v Potštejně

Potštejn – Šesté Velikonoční oslavy na zámku Potštejn se mohou opět pochlubit bohatým programem. V sobotu od 13 hodin se návštěvníkům otevře jarně vyzdobený zámek a velikonoční radovánky budou trvat až do 17 hodin. Děti budou soutěžit, hrát si a tvořit ve výtvarných dílnách, poznávat velikonoční zvyky a tradice, pobaví je velikonoční maskoti a živá zvířátka.

Dobruška – V neděli se můžete těšit na 6. dolskou hasičskou velikonoční slavnost, která začne ve 14 hodin v Archlebových sadech. Zahájení se ujme skupina PEL-MEL. Od 17 hodin přijde na řadu koncert hudební skupiny Stará parta. Během odpoledního programu proběhne tradiční soutěž hasičů v přetahování lanem, ukázka zásahu dobrovolných hasičů z Domašína, vystoupí mažoretky a roztleskávačky taneční skupiny Tyrkys. Vstupné je dobrovolné.

Královehradecko - Velikonoční minijarmark

Piletice – Od Zeleného čtvrtka až po Velikonoční pondělí vždy od 10 do 16 hodin můžete zavítat do Šrámkova statku v Pileticích. V historické usedlosti bude připravena bohatá sbírka kraslic. Na zdobená vajíčka se však můžete nejen dívat, ale také se je naučit zdobit nejen  tradičním voskem, ale třeba i drátkem či slámou. Svou šikovnost si můžete vyzkoušet i při paličkování, tkaní a síťování. Součástí programu bude výstava velikonočních prací a jarních dekorací žáků Základní školy Pouchov a stálá expozice života na vesnice na přelomu 19. a 20. století.

Malšovice – Velikonoční svátky si bude možné zpříjemnit i v Malšovicích. Rodinné centrum Pohoda tu na sobotu od devíti do třinácti hodin připravilo Velikonoční minijarmark pro rodiny s dětmi. „Návštěvníci si mohou vyzkoušet pletení pomlázky, barvení velikonočních vajíček v cibuli, pečení jidáše nebo si namalovat velikonoční ozdoby," říká pořadatelka Michaela Nová.

Hradec Králové – Tak trochu netradiční neděli si mohou užít návštěvníci hradeckého Aquacentra, které si pro ně připravilo Velikonoční neděli. „Připravili jsme bohatý program plný tance, zábavy, her a soutěží o sladké velikonoční ceny," vzkazují pořadatelé. Akce začíná v neděli od 11 hodin a navazuje na ní odpolední program od 15 hodin. Připraveny jsou nejen hry pro děti, jako například lov vajíček nebo aquazorbing, na své si tu přijdou i jejich rodiče, kteří mohou zavítat třeba na Aqua Dance.

Trutnovsko - Galerijní noc

Trutnov – Městská Galerie  pořádá v sobotu pátou trutnovskou galerijní noc. Stěžejní část bude tvořit  Traffic dance projekt. Návštěvníci a kolemjdoucí se mohou od 13.30 hodin těšit na rodinou pouliční hasičskou grotesku na Krakonošově náměstí. V 16 hodin proběhne v budově galerie komentovaná prohlídka k výstavě ateliéru Socha 1. V 19 hodin se opět na náměstí uskuteční Traffic dance – art, výtvarná exhibice malíře Jana Mika a jeho přátel.

Náchodsko - Svátek ve mlejně

Ratibořice – Ve dvoře Rudrova mlýna v Babiččině údolí se o víkendu uskuteční akce Velikonoce ve mlejně. Přijďte se podívat na velikonočně vyzdobený mlýn, ochutnat velikonoční pečivo a okouknout jarní zvyky. Akci bude doprovázet program pro děti (malování kraslic, výroba velikonočních dekorací). V neděli  tady bude návštěvníkům vyhrávat kapela Klapeto. Otevřeno bude od soboty do pondělí vždy od 10 do 16 hodin. 

Autor: Redakce

18.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Pomocníci v kuchyni 15 000 Kč

Pomocníci v kuchyni POMOCNÁ SÍLA V KUCHYNI, POMOCNÝ/-Á KUCHAŘ/-KA. Požadované vzdělání: bez vzdělání. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovněprávní vztah: pracovní poměr na dobu neurčitou, dohoda o provedení práce nebo dohoda o pracovní činnosti (odměna po zapracování 80,- Kč - 100,- Kč/hod.)., Náplň práce: pomocné práce v kuchyni, výdej hotových jídel., Požadavky: praxe v pohostinství, pracovitost, samostatnost, spolehlivost, ochota učit se novým věcem., Zaměstnavatel nabízí stravování., Kontakt - p. Bernard Tomáš, tel.: 774 263 983, e-mail: bernardtomas@centrum.cz (zaslání životopisu) nebo osobně v Restauraci U Pilouse.. Pracoviště: Tomáš bernard - restaurace u pilouse, Dvorská, č.p. 229, 549 31 Hronov 1. Informace: Tomáš Bernard, +420 774 263 983.

Výroba - Výroba Montážní dělník 16 000 Kč

Montážní dělníci elektrických a energetických zařízení ELEKTROMECHANIK/-ČKA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: ELEKTROMECHANIK/-ČKA - pracovník/-ice na montážní práce a navíjení, jemná ruční práce., Pracovní poměr na dobu neurčitou. Hrubá měsíční mzda po zaučení 19.000,- Kč. , Zaměstnanecké výhody: 1 týden dovolené navíc, stravenky., Kontakt e-mailem: personalistika@atas.cz, Místo výkonu práce: Žďárecká 199, 549 32 Velké Poříčí.. Pracoviště: Atas elektromotory náchod a.s. - závod velké poříčí, Žďárecká, č.p. 199, 549 32 Velké Poříčí. Informace: Ing. Peterková, Bc. Lepš, tel: 491446494, 604527636, +420 491 446 490,604 211 467.

Obchod - Obchod Obsluha čerpacích stanic a mycích linek 20 000 Kč

Obsluha čerpacích stanic a mycích linek dopravních prostředků OBSLUHA ČERPACÍ STANICE. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracovní poměr na dobu určitou (zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou)., Nástupní hrubá měsíční mzda od 20.000,- Kč., Kontakt osobně po předchozí telefonické dohodě - p. Chmelík, p. Čapek, tel.: 727 983 672.. Pracoviště: Tank ono, s.r.o. - pracoviště čs ono vysokov u náchoda, 549 12 Vysokov. Informace: Chmelík, Čapek, +420 727 983 672.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 17 500 Kč

Prodavači v prodejnách POKLADNÍ / PRODAVAČ/-KA. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Pracovní poměr na dobu neurčitou, plný pracovní úvazek s možností zkráceného (v případě zkráceného pracovního úvazku se jedná min. o 32 hodin týdně). Nástup možný ihned., Zaměstnavatele nabízí: stravenky, 5 týdnů dovolené, příspěvek na důchodové připojištění, benefitní cafeterie., Kontakt - p. Rybín Michal, tel.: +420 601 349 232, e-mail: michal.rybin@penny.cz (zaslání životopisu).. Pracoviště: Penny market s.r.o. - pracoviště červený kostelec, 5. května, č.p. 1238, 549 41 Červený Kostelec. Informace: Michal Rybín, +420 601 349 232.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Český oštěpař Petr Frydrych na Zlaté tretře.

Oštěpařská bomba explodovala předčasně, na mítink bohužel nedorazí

Josef Ostřanský a Vladimír Václavek  (v popředí) znovu spojili své síly.

Do broumovské čajovny Hvězda a Tygr v pátek vpluje Dunajská vlna

Svatostánky se začaly opravovat

Broumovsko - Začala rekonstrukce tří svatostánků z broumovské skupiny kostelů za 42 milionů korun. Kostely ve Vernéřovicích, Ruprechticích a Heřmánkovicích dostanou nová okna, odvodnění, rovněž se bude částečně restaurovat mobiliář.

Letní divadlení je pod střechou

Broumov - Broumovské Malé letní divadlení, které mělo tento týden oživit dění ve venkovních prostorách kláštera, se muselo kvůli nepříznivému počasí přesunout do městského divadla.

„Nováč“ propojí čtyři kontinenty

Nově Město nad Metují – Gambie, Indie, Japonsko, Kanada, Saudská Arábie. Skoro to vypadá na nějaké mistrovství světa a ne na závod v deseti tisícovém městě na východě Čech.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT