„Očekávám zviditelnění obce Přívrat a vyšší zájem o lidi vůbec. Že pan prezident nejede jen do měst, ale i do malé vesnice, něco signalizuje. U mnoha lidí je u nás pan Zeman populární, určitě sem přijdou i lidé z okolních vesnic," těší se na setkání Miroslav Veselý. O tom, na co by se hlavy státu rád zeptal, zatím nepřemýšlel, zato s partou nadšenců pořádajících populární Guláš festival vymyslel, že lidem na návsi uvaří dva druhy guláše.
Do Přívratu ve čtvrtek přijede prezident Miloš Zeman.Že do vsi přijede „Pan Prezident", nedá spát ani nejmenším obyvatelům vesnice. Neopakovatelný zážitek pro většinu z nich poslouží ve čtvrtek jako omluvenka ze školy. „Děti si neuvědomují, že by chtěly vidět přímo pana Zemana, chtějí zkrátka vidět ´Pana Prezidenta´, to je láká," říká maminka Veroniky a Jiříka Jana Štiková. I ona se na návštěvu těší a dodává: „To se nám už asi nikdy nepoštěstí mít tady v takové malé vesničce prezidenta."
Většina obyvatel věří, že prezidentská návštěva obec zviditelní. „Určitě to bude zážitek a bude na co vzpomínat. Myslím, že to Přívrat proslaví. Zapíše se to do obecní kroniky," říká pan Jiří. „Uděláme si snad dobrou reklamu," doufá Věra Vaňousová a dodává: „Těším se, prezidenta jsem nikdy naživo neviděla." To naopak Marie Kolářová jich už viděla několik, některé dokonce náhodou. „Jako holka jsem v Tatrách potkala prezidenta Svobodu, na Rysech vyprovázel nějakého Poláka. Prezidenta Havla jsem viděla v Litomyšli, prezidenta Klause ve Svitavách, zrovna jsem šla k doktorce na injekci, a on tam mluvil na náměstí," vypočítává své zážitky. Setkání se současným prezidentem si proto rozhodně nenechá ujít. „Člověka by nenapadlo, že tady bude pan prezident. Půjdu se určitě podívat. V něčem s ním souhlasím, v něčem ne, každý má něco, ale rozhodně si jeho návštěvu nenechám ujít," svěřila se žena.

Obrazem: Přívrat se chystá na návštěvu prezidenta

Náves v Přívratu se připravuje na prezidentskou návštěvu.

Prezident poobědvá v Přívratu v sále hospody U Coufalů.

Přípravy v sále hospody U Coufalů.

Přívrat je upravená vesnice, nyní se úklid dolaďuje.