VYBRAT REGION
Zavřít mapu

S čím může prezident pomoci Východočechům?

Zeptali jsme se představitelů měst a obcí, zdali si myslí, že by jim prezident republiky mohl s něčím pomoci.

15.4.2014
SDÍLEJ:

Martina Berdychová.Foto: DENÍK/Jan Jireš

Martina Berdychová,
starostka obce Holovousy

Jsem velice ráda, že pan prezident zavítá do naší obce, která vloni vyhrála krajské kolo Vesnice roku. Pro nás je velice důležité, aby prezident obecně podporoval venkov, vždyť právě obce jsou základní stavebním kamenem státu a zachování malých vesnic je pro rozvoj země podstatné. Prezidentská návštěva je pro nás význačná a věřím, že přispěje i ke zviditelnění soutěže Vesnice roku.

Zdeněk Fink,
primátor Hradce Králové

Primátor Hradce Králové Zdeněk Fink.
Bylo by dobré, kdyby mohl ovlivnit například výstavbu dálnice směrem do Polska, silnice R 35. Prostě nám tady pomoci s dopravní infrastrukturou. Může třeba působit na politiky ve sněmovně. Čím by jinak mohl přispět Východočechům? Třeba tím, že se stane silnou a výraznou politickou osobností, kterou budou uznávat i v zahraničí. Tím zvýší kredit svůj a celé České republiky.

Jiří Liška,
starosta Jičína
Jiří Liška.

Vítám, že pan prezident navštíví také pohádkový Jičín a setká se tu s osobnostmi regionu i s veřejností. Pana prezidenta bych chtěl požádat, aby více apeloval na zástupce občanů ve vládě, v poslanecké sněmovně a v Senátu ohledně pomoci obcím a malým městům. Myslím si, že přímo nic ovlivnit ani změnit sice nemůže, ale nepochybně může uplatnit svůj výrazný vliv.

Milan Kotrnec,
starosta Broumova

Milan Kotrnec.
Myslím, že i okrajové regiony mohou politikům otevřít oči a předat zkušenosti, které nás trápí. Těch témat může být více, ale návštěva bude tak blesková, že si nejsem jistý, na co přijde řeč. Broumovsko je krásný kraj, ale trápí nás věci, které s sebou nese centralizace státu, neboť v tom okamžiku se stáváme těžko dostupným městem pro podnikatele. Pak máme ještě sociální problémy.

Martina Sálová Vlková,
starostka Bystřice
Martina Sálová - Vlková.

Nevím, jestli je to adekvátní dotaz zrovna na pana prezidenta, nicméně bych se ho zeptala, jestli si je vědom toho, že obce jsou v dnešní době zavaleny administrativními povinnostmi. V obcích, které mají neuvolněné starosty a starostky, kteří přes den normálně pracují, je to problém. Tak bych ho požádala, aby se za nás na příslušných místech trochu přimluvil. 

Jan Birke,
starosta Náchoda

Starosta Náchoda Jan Birke.
Je to významná návštěva, neboť hlava státu sem přijede skutečně pouze jednou za několik let. Tato cesta upozorní na naše město. Bude-li příležitost, chtěl bych panu prezidentovi sdělit, jak Náchod tíží mezinárodní doprava projíždějící do Polska. Dále bych ho chtěl informovat, jak se k dopravě na mezinárodní komunikaci staví Poláci. Sdělit mu to chci proto, že letos se má setkat s polským prezidentem.

Autor: Redakce

15.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení