Protože předpověď počasí na víkend nebyla zcela ideální, tým RC Auta působící při DDM Třebechovice pod Orebem (TRCA) odjížděl na závody až v sobotu ráno. Pořadatelé měli pro uvedený 2. závod novinku – osvětlení dráhy, proto bylo možné trénovat na trati až do noci. Bohužel kvůli předchozí nepřítomnosti to Třebechovičtí nemohli vyzkoušet.

V sobotu ráno členy TRCA již od nakládaní věcí do auta pronásledovaly kapky, které se cestou do Náchoda změnily v déšť. Nejdříve v drobný, později ve vytrvalý. Kvůli počasí se posunul i začátek závodů, čekalo se, až vysvitne slunce.

Bohužel, začátek závodu se startoval na mokré trati, což nebyla třebechovická doména. Auta na gumových pneumatikách a mokré trati klouzala, nedala se využít jejich rychlost a ovladatelnost. Jakub Blecha startoval v kategorii Stock ve skupině B, pozice 1 (celkem 9 závodníků); Petr Sibeke v kategorii Hobby, pozice 3 (celkem 4 závodníci). Před začátkem klání pořadatel rozhodl, že se pojedou tři rozjížďky a čtyři finálové jízdy (těch se dle počasí se jelo 5).

Výsledky rozjížděk: Blecha postoupil do finálových jízd Stock ve skupině B z pozice 4, Sibeke slavil postup do finále Hobby z pozice 4. Jak závodní trať začala postupně osychat, jezdci volili vhodné pneumatiky na studenou trať. Proto se začalo měnit i pořadí závodníků. Bohužel v silné konkurenci to nebylo lehké.

Ve finálových jízdách se Blechovi nevedlo, skončil na celkovém 8. pozici v kategorii Stock. Sibeke se v jízdách stále zlepšoval a nakonec obsadil 2. místo v kategorii Hobby.

Aleš Blecha