Od předposlední příčky před neoblíbenou pražskou primátorkou Adrianou Krnáčovou ho zachránila jen startovní pozice doposud neznámého nově jmenovaného karlovarského hejtmana Martina Havla.

Lubomír Franc je tak se ziskem 23,8 procenta lidí, kteří ho kladně hodnotí, na 12. příčce. „Nedělám politiku tak, abych se zalíbil v průzkumech veřejného mínění," reagoval už na předcházející podobné průzkumy Franc.

Lépe si vede pardubický hejtman Martin Netolický, jehož podpora stále pomalu rostla, až v poslední době zaznamenal několikaprocentní propad. Nyní získal podporu 30,1 procenta respondentů a je mezi 14 hodnocenými hejtmany na 10. příčce.

„Současný čtyřprocentní pokles může být v rámci statistické chyby," řekl  politolog Jiří Štefek. Aktuální propad netrápí ani Netolického. „Podobné průzkumy je třeba brát s rezervou. Pode jiného jsem naopak třetí nejpopulárnější hejtman," podotkl Netolický.

Průzkum agentury Sanep potvrdil rovněž rostoucí podporu veřejnosti přímé volby hejtmanů po vzoru přímé volby prezidenta. Pro je nyní téměř 70 procent lidí.

„Téměř 70 procent hlasů respondentů pro přímou volbu hejtmanů poukazuje na trvale rostoucí poptávku veřejnosti po posilování prvků přímé demokracie," uvedl Jan Zajíc z agentury Sanep.

Téměř 70 procent respondentů se v průzkumu vyjádřilo pro zavedení přímé volby hejtmanů.

Téměř 70 procent respondentů se v průzkumu vyjádřilo pro zavedení přímé volby hejtmanů.

Nejoblíbenějším hejtmanem zůstává brněnský Michal Hašek.

Nejoblíbenějším hejtmanem zůstává brněnský Michal Hašek.   (Zdroj: 2x Sanep)