Poradí, jak hubnout

S pomocí nejnovějších telefonů je možné monitorovat zdravotní stav, kondici i složení jídelníčku, nebo sportovní aktivity. Stačí si z internetu stáhnout některou z nabízených aplikací. Ty vám mohou poskytovat informace o potravinách, jakými je například kalorická hodnota či obsah základních živin, počítají celkovou hodnotu vašeho denního energetického příjmu, sledují spálenou energii při cvičení. Zkrátka povedou vás a pomohou vám při hubnoucím režimu od začátku až do konce.

Pokud jste se rozhodli změnit svou postavu cvičením a sportem, máte na výběr z celé škály sportovních aplikací. Jednou z nich je česká aplikace Gym Tracer. Ta umožňuje zaznamenávání cvičení v posilovnách, ale také v domácím prostředí. Můžete si s její pomocí sestavit váš osobní tréninkový plán a sledovat vaše výkony. Statistiky vám ukážou, jak se zlepšujete a v čem byste měli třeba ještě zabrat. Další aplikací, která je velmi známá, je Endomondo Sports Tracker. Ta funguje na principu sdílení sportovních výkonů mezi jednotlivými uživateli přes sociální sítě. Tímto se uživatelé motivují a mohou mezi sebou soutěžit.

Některé aplikace se dají spárovat s hrudním pásem, který si nasadíte na tělo. Pomocí něho jste propojeni s telefonem, kam se vám automaticky ukládají vaše výkony dle naměřených hodnot. Kromě hrudních pásů existují také náramky, které pracují stejně.

Kaloricketabulky.cz

Chcete-li shodit nadbytečné kilogramy, ale nebaví vás cvičení anebo chcete zhubnout rychleji než jen pouhým sportem, vybrali jste si zřejmě některou vhodnou redukční dietu. S tou vám pomohou aplikace, které sledují denní příjem kalorií. Stačí si pečlivě zadávat všechno, co během dne sníte. Takových aplikací existuje celá řada.

V Čechách a na Slovensku je jednou z nejznámějších aplikace Kalorické tabulky. Mezi uživateli je také nejoblíbenější, a to hlavně pro svou jednoduchost a širokou škálu potravin a fyzických aktivit ve své databázi. Jediné, co musíte udělat je, že se zaregistrujete a zadáte pár základních údajů, jako je výška, váha a další. Aplikace spočítá váš bazální metabolizmus a doporučí vám denní kalorický příjem včetně rozpisu jednotlivých živin. Svoje výsledky můžete sledovat na grafech. Nové položky do databáze můžou navíc přidávat i sami uživatelé. A pokud se vám nechce hledat v seznamu, stačí jednoduše naskenovat čárový kód potraviny, která se vám následně zobrazí.

Hubnutí nemusí vždy znamenat zapisování jídelníčku na papír a vyhledávání v dlouhém seznamu potravin. Může to být i zábava, stačí si stáhnout některou z dostupných aplikací.