Ordinujeme každý čtvrtek, tento měsíc už ale není jediné místečko, takže objednávkový mail a telefon uveřejníme zase příští týden. Abyste se necítili v hubnutí osamoceni, na stránkách Deníku budou před vašima očima hubnout tři známé osobnosti, které s redukční dietou StředaForm už začaly. Jen připomínáme, že dieta StředaForm není žádný preparát, který by se kupoval, ale klasické dieta, kterou rozpracoval MUDr. Leoš Středa během své lékařské praxe a která má tu výhodu, že při ní nepočítáte kalorie a ani netrpíte hladem, jak to u některých jiných diet bývá. Kromě zpěvačky Ilony Csákové „veřejně" hubne také doktor Středa a náchodský režisér Tomáš Magnusek. Dnes tedy píšeme o něm. Jak hubne zpěvačka Ilona Csáková se dočtete příští středu.

Hubnutí pod kontrolou

Filmový režisér Tomáš Magnusek začal držet dietu StředaForm před čtyřmi týdny. Tehdy mu doktor Středa změřil tuky, metabolismus a doporučil svoji dietu. Zpočátku to s dietou nebylo až tak moc slavné. Premiéru měl Magnuskův film Jedlíci aneb Sto kilo lásky. A premiéry obvykle bývají spojeny s rauty a oslavami. Naštěstí i při nich se dá dieta StředaForm vcelku držet. Omezuje jen ty potraviny, které v sobě mají sacharidy, a naopak přeje bílkovinám. To umožňuje hubnout bez pocitu hladu. Takže pokud je člověk na oslavě a je mu nabízen obložený chlebíček, může sníst jen šunku a vajíčko. A veku se salátem vrátit hostiteli.
Tomáš Magnusek měl na počátku 144 kg, takže při jeho výšce 178 cm byl body mass index v pásmu morbidní obezity s hodnotou 45,4. Teď má pan režisér 141 kg a kdo se chce o jeho zhubnutí přesvědčit osobně, ať zavítá 12. června na Novoměstský hrnec smíchu, kde Tomáš Magnusek osobně uvádí svůj film. A co pro něj bylo na dietě tento měsíc nejtěžší? Prý překonat chuť na melouna.

Odpovídáme 
na vaše otázky

Jak jsme slíbili, otevíráme „poradnu", v níž MUDr. Leoš Středa odpovídá na dotazy, které mu posíláte.
„Ráda bych se optala pana doktora na jeho názor na krabičkové diety. Hodně lidí s nima zhublo, mně to přijde hodně drahé." Jaroslava, Svitavy
MUDr. Leoš Středa: Četl jsem někde test krabičkových diet a řada z nich nedopadla dobře. Mnohdy je sestavují nutriční poradci, ti však nejsou kuchaři. Ale všeobecně řečeno, dá se s nimi shodit, protože obvykle jde o klasickou nízkokalorickou dietu. Potíž je spíš v tom, že krabičkové diety bývají mnohdy daleko od složení jídla, jak si ho připravujeme sami doma. To pak vede k jo-jo efektu, když člověk přejde na „vlastnoruční" vaření. Riziko toho, že po zhubnutí naberete více, než jste měli před tím, je u krabičkových diet veliké. Krabičky se vyrábějí hromadně, nejsou nijak uzpůsobovány pro jednotlivce. Je to vynikající nápad z hlediska obchodního. Vzpomínáte na velké reklamy na krabičky s Michalem Davidem? Podívejte se na jeho fotky dnes a přečtěte si jeho větu: „Párkrát jsem zkusil krabičkovou dietu a opravdu jsem zhubl, ale není to ono." Já osobně upřednostňuji ty diety, které si každý šije sám sobě na míru. Takové diety pak mívají efekt dlouhodobý.