Koncem roku byli na kontrole po půl roce a pořád si shozená kila drží. Trčkovi jsou krásným příkladem toho, že když se chce, jde to a kila se nevracejí.

S kilogramy bojovali opakovaně

Paní Jarmila a pan Zdeněk v minulosti bojovali s přebytečnými kilogramy již několikrát. Zhubnout se jim vždy podařilo, ale bohužel ne natrvalo a pokaždé se dostavil jojo efekt. Otázku, jak zhubnout, vyřešili až po návštěvě naší ordinace, kterou pro čtenáře východočeských Deníků organizuje MUDr. Leoš Středa. Ten jezdí radit obézním pacientům do ordinace v České Třebové, kterou zdarma zapůjčuje Poliklinika Dopravního zdravotnictví. Nejčastěji doporučuje redukční kúru složenou z diety StředaForm a mírné fyzické aktivity – 10 000 kroků denně.

Za tři měsíce celkem 20 kilo dole

Trčkovi hubnuli od května do července loňského roku a za tu dobu shodili dohromady 20 kilogramů. Paní Jarmila zhubla o 5 kilo a pan Zdeněk o 15.  Dieta jim od začátku vyhovovala a neměli s ní žádný problém. Pan Trčka si sice nejdříve nedovedl představit život bez pečiva, ale nakonec si zvykl a naučil se ho nahrazovat zdravou variantou, kterou je chléb z lněné vlákniny. Za celou dobu diety prý nesnědli jediný knedlík a přestali používat mouku.

Do práce si chystali svoje vlastní krabičky s dietním jídlem. Velkou výhodou pro ně bylo, že hubnuli společně a navzájem se podporovali a motivovali. Panu Zdeňkovi se navíc spravila kalcifikace (zvápenatění) ramene, což je vedlejší pozitivní metabolický efekt diety StředaForm.

Teď v zimě už mají za sebou období fixace, kdy si tělo pomalu zvyká na svou novou váhu. Jedí všechno, nepřibrali zpátky ani kilogram, což je velmi dobrá zpráva. Paní Jarmila má v plánu s dietou pokračovat a ještě něco shodit. Její manžel už hubnout nemusí, začal cvičit a svou postavu tvarovat do dokonalosti. Denně chodí na chodícím pásu.

„Je třeba být disciplinovaný"

Na hubnutí s dietou vzpomínají Trčkovi s radostí. Pan Zdeněk říká: „Dieta se mi líbila, i když samozřejmě dá práci ji udržet. Z jedné oslavy sice kilo nenaberu, ale je třeba být disciplinovaný." Spokojeným manželům to nyní sluší. Hubnutí Trčkových si připomeňte i v červencovém vydání Deníků na internetu.