VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tipy na víkend aneb Pozvánka na vybrané společenské akce v regionu

Východní Čechy /TIPY NA VÍKEND/ - Jako každý týden, i tentokrát Deník čtenářům přináší některé užitečné tipy na společenské události, které se v celém regionu chystají nejen o víkendu 2. a 3. května.

30.4.2015
SDÍLEJ:

Psinická bramborákiáda.Foto: DENÍK/Jan Jireš

Královéhradecký kraj

Jičínsko: Májové setkání

Májové setkání s Eliasem Vellou na poutním místě

Nová Paka - V neděli 3. května se od 18 hodin v klášterním kostele Nanebevzetí Panny Marie uskuteční májové setkání s Eliasem Vellou. Kněz a exercitátor z Malty vám představí svoji službu, knížky, pohovoří o Panně Marii, pozve k májové modlitbě a dopoví na dotazy. Překlad celého setkání zajistí Václav Čáp. Vstupné dobrovolné a bude použito na opravu severního křídla kláštera Srdečně vás zve Karmelitánské nakladatelství ve spolupráci s Římskokatolickou farností Nová Paka.

Psí festival na podporu útulku

Jičín – Jste zváni na historicky první Psí festival v Jičíně na podporu psího útulku v Jičíně. Festival se bude konat na cvičišti U Matějáku za dopravním hřištěm v neděli 3. května od 10 hodin. Na programu budou ukázky psích sportů, zajímavé přednášky a poradenství ohledně kvality krmiv. Připraveno bude i občerstvení a stánky s originálními produkty. Vstupné je symbolických 50 Kč. Podrobný program naleznete na facebookové události Psí festival v Jičíně. Přijďte pomoci pejskům!

Přijďte si dát bramborák

Psinice - SDH Psinice Vás zve na 5. ročník Bramborákiády, která se koná v sobotu 2. května od 15 hodin na hřišti ve Psinicích. Zveme všechny občany k ochutnávce bramboráků a k hodnocení nejlepších kuchařů. 

Hradecko: Středoevropský jazzový most či májová zábava

Hradec Králové: Přehlídka různých hudebních přístupů, interpretace, orientace, nástrojových a hlasových barev je připravena pro milovníky jazzu, swingu či dixielandu na  pátek od 10 do 18 hodin na Masarykově náměstí v Hradci Králové. Už počtrnácté ji organizuje Hradecká kulturní a vzdělávací společnost. V průběhu akce se představí vynikající domácí i zahraniční hudebníci a sólisté. Úvodní vystoupení, od 10 hodin, bude patřit domácímu Big bandu.  Jedno z vystoupení bude patřit také mezinárodní hudební skupině Jazz Police, ve které účinkují nejen známí hradečtí hudebníci, ale i zpěvák, skladatel, basista a kytarista pocházející z New Orleansu Mike Cole

Hradec Králové: Zajímá vás, zda bude letos vyšší májka než loni a zda ji „souboráci" postaví rovně? Nenechte si ujít samotné stavění májky v sobotu od 14.30 hodin na Šrámkově statku v Pileticích, které je samo o sobě vždy „adrenalinovou" zábavou. Kromě předvedení lidových zvyků spojených se stavěním májky všem pannám hradeckým se představí několik folklorních souborů a Hradecká cimbálová muzika. Chybět nebude ani tradiční občerstvení jako opékané prasátko, klobásky, pivo, víno nebo medovina, a prodej výrobků lidových řemeslníků.

Krňovice: Novou turistickou sezonu zahajuje 1. května od 10 do 16 hodin Podorlický skanzen v Krňovicích. Co vás tu čeká? Můžete si koupit něco od šikovných řemeslníků, podívat se na vystoupení dětí ze Základní umělecké školy Třebechovice pod Orebem či na vystoupení dalších folklórních souborů. K prohlédnutí budou vystaveny výrobky tradičních starých řemesel i expozice skanzenu. Kromě pátku je tu otevřeno i celou sobotu a neděli vždy od 10 do 16 hodin..

Náchodsko: Rýzmburský voříšek

Žernov: Už po šestnácté se v této obci sejdou čtyřnozí chlupáči se svými páníčky, aby se utkali v oblíbené soutěži a výstavě všech psích ras a pouličních směsí nazvané Rýzmburský voříšek aneb Psí výstava pro všechny. V čele poroty zasednou herec a kaskadér Zdeněk Srstka s manželkou, kynolog Oldřich Prouza, zpěvačka Kamila Nývltová či tanečník Tomáš Smička. Program bude zahájen v neděli  v 10 hodin v areálu kynologického centra Sultán. Na programu kromě soutěžních disciplín budou i ukázky výcviku policejních psů, ukázky musherů, agility, soutěže dítě a pes a podobnost pána a psa a další zajímavé „pejskařské" aktivity. Zúčastnit se může každý pes, který nemá kupírované uši a při vstupu se prokáže potvrzením o platném očkování proti vzteklině, psince a parvoviróze.

Ratibořice: O tomto víkendu se na zámku v Ratibořicích koná Květinové matiné u vévodkyně Zaháňské. Při procházce zámeckými interiéry se na chvíli vrátíte do roku, ve kterém byl u Waterloo poražen Napoleon.  Prohlídku květinových aranžmá, dekorací a další výzdoby z časů oslnivých společenských úspěchů a největších lásek krásné vévodkyně můžete absolvovat samostatně nebo v doprovodu průvodce. Ve vstupní hale zámku bude připravena kavárnička s tradičním sortimentem vídeňských sladkostí. Otevřeno je od pátku  do neděle  vždy od 10 do 16 hodin. V zámeckém parku se také tuto neděli v 10.30 hodin odehraje zahradní slavnost – Majáles. Zpívají, na dobové nástroje hrají, tančí a jančí soubor Ritornello, Barunka a hosté. V případě nepříznivého počasí se slavnost ruší.

Rychnovsko: Rejdiště čarodějnic

Potštejn: O víkendu se celý zámek převlékne do čarodějnického hávu a stane se rejdištěm čarodějnic a kouzelníků ze všech koutů světa. Příběh ztvární 14 herců v deseti zámeckých komnatách. Akce je vhodná pro rodiny s dětmi od 5 let.  Čarodějnice najdete i v zámecké cukrárně. Celou prohlídkou vás bude provázet příběh potrhlé mladé čarodějky Tejny z Potštejna.  Rezervace nutná na tel. 728 939 028.

Trutnovsko: Podzemí rozezní Marta a Rasputin

Trutnov: Jeden z největších bunkrů v republice, pevnost Stachelberg v pátek po zimní přestávce otevře nejen prostory muzea, ale i podzemí. Na sobotu je připraveno hudební zpestření prohlídky, padesát metrů hluboko tu ve složení akordeon, housle, cello a perkuse, za neustálého doprovodu vody, kapající ze stropů chodeb a sálů, vystoupí kapela Marta a Rasputin Band.

Pardubický kraj

Chrudimsko: Rybářské závody

Nasavrky: MO ČRS Bojanov pořádá v sobotu rybářské závody na Horním rybníku v Nasavrkách. Prezence od 7 hodin, začátek v 8 hodin. Přihlášky na tel. 721 707 735.

Škrovád: Okrašlovací spolek Škrovád vás zve na Benátskou noc. V neděli od 19 hodin se uskutečni závod rodičů s dětmi na lodích o putovní pohár. Po vyhlášení vítězů následuje barevná fontána na hudbu Bedřicha Smetany. Umělecké stříkání zajistí hasiči ze Svídnice a Trpišova. Vybavení na závod spolek zapůjčí.

Orlickoústecko: Světnička Járy Cimrmana

Letohrad: V přízemí místního zámku bude o víkendu zpřístupněné Muzeum a světnička Járy Cimrmana. Muzeum, které seznamuje s proslulými vynálezy, cestovatelskou a výtvarnou činností tohoto největšího českého velikána, bude po oba dva dny přístupné od 13 do 17 hodin.

Dolní Dobrouč: V obci se v sobotu koná 18. ročník cykloturistické akce Loupežnické putování 2015. Start je od 7 do 10 hodin od hostince.  V doprovodném programu od 14 hodin vystoupí Dobrota band z Hradce Králové, od 15 hodin se koná šermířské vystoupení SHŠ Lucrezia v areálu hradu Lanšperk.

Pardubicko: Marta Kubišová

Pardubice: Nejnovější recitál legendární pěvecké hvězdy Marty Kubišové s názvem S nebývalou ochotou… se uskuteční v neděli od 19 hodin ve Východočeském divadle Pardubice. Doprovázet pěveckou hvězdu bude hudební skupina Petra Maláska či Karla Štolby.

Pardubice: Železniční muzeum v Rosicích nad Labem zahajuje zítra svou patnáctou sezonu. Pestrý program je připraven na celý prodloužený víkend.

Svitavsko: Merkur v muzeu

Litomyšl: Malí i velcí stavitelé mohou od této soboty navštívit Regionální muzeum, kde začíná výstava nazvaná Stavebnice Merkur. Rodiče mohou zavzpomínat a děti si  sestavit cokoliv z legendární hračky. Přijďte si prohlédnout historické stavebnice a spoustu sestavených modelů, včetně funkční železnice. Součástí výstavy bude po celou dobu trvání velká herna, přístupná bez rozdílu věku, kde si můžete stavebnici vyzkoušet a svým dílem se pochlubit dalším návštěvníkům.

Autor: Redakce

30.4.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení