Jičínsko: Psí spřežení se proženou pod Zebínem

Jičín: V bývalém vojenském prostoru pod Zebínem se v sobotu a v neděli uskuteční závody psích spřežení O pohár starosty města Jičín. Na jedenáctém ročníku se bude startovat s jedním psem na kole, na koloběžce nebo v běhu, se dvěma psy na koloběžce a s více psy ve spřežení. Přijďte se podívat a užít si jedinečnou atmosféru. V sobotu se startuje v 11 hodin, v neděli v 10 hodin. Vstupné pro dospělé je 30 korun, pro děti 10.

Nová Paka – Klub českých turistů Nová Paka vás zve v sobotu 2. listopadu na Poslední pochod roku. Čtyřicátý ročník startuje v sobotu od 6.30 do 11.00 h., startovné 20 Kč, sleva pro členy KČT. Ubytování v junácké klubovně 20 Kč/noc. Trasy v délce 35, 24 a 11 km jsou vedeny Bělohradskem, Hřídelcem, Stavem, Skalkou, pod Kumburkem atd. Každý účastník si může zvolit a vybrat podle svých možností. Přejeme dobré zážitky z krás a barevnosti podzimní přírody a pěkné prožití dne. Informace: Josef Pilař, tel.: 605 440 585.
www.kctnovapaka.wz.cz

Jičín/Sedličky – Zveme vás na listopadový koncert kapely, která při svých cestách světem dorazí i do Valdštejnské lodžie v Jičíně. Dnes 1. listopadu od 20 hodin hraje skupina Rajtaraj. Akustický etno-šraml – dušičkový koncert (ne)mrtvých. Hudební parta, hrající hudbu Balkánu, Skandinávie i západní Evropy, zde hrála už několikrát a dala by se už považovat za dvorní kapelu lodžie. www.rajtaraj.cz

Hradec Králové: Letos se farmářské trhy v sobotu konají naposledy. V Gayerových kasárnách mezi 8. a 12. hodinou můžete ochutnat a nakoupit kvalitní potravinářské výrobky. Na trzích můžete vybírat z mnoha druhů pečiva, mlékárenských výrobků a produktů z medu. Nebude chybět zelenina, čerstvé i uzené ryby, výrobky z rakytníku a brusinek. Nejčerstvější novinkou budou doma krmená kuřata, kachny a husy. Další trhy se budou konat 12. dubna 2014.

Hradec Králové: Do lampionového průvodu večerním městem zve v sobotu Křesťanské centrum Sion. Tématem dobrodružné cesty bude starověký příběh o Josefovi, jeho bratrech a jeho zvláštních snech.Průvod vyráží v 17 hodin z Malého náměstí. Ty, co dojdou na konec cesty, čeká ohňostroj u budovy Sionu v Malšovicích.

Hradec Králové: V sobotu se uskuteční tradiční brigáda v přírodní památce  Na Plachtě. Akce je pro ty, kteří chtějí pomoci přírodě a jsou ochotni přiložit  ruku k dílu. Kdo má možnost, ať si přinese vlastní nářadí. Sraz  je v 9 hodin na hrázi rybníka Plachta.

Náchodsko: Podzimní depresi zaplaší vinobraní

Červený Kostelec: Veselé Podorlické vinobraní vypukne v sobotu ve 20 hodin v sále Grafoklubu. Kromě výborného vína je připraven bohatý kulturní program, při kterém by se mohl pobavit každý. A organizátoři vám vzkazují: „Na podzimní depresi není léčba jiná, nežli náruč humoru a sklenice vína." Vstupné na veselé ochutnávání vína je 80 korun.

Rychnovsko: Přijďte v mafiánském, whisky bude zdarma

Kostelecká Lhota: Vrátit se do časů prohibice a mafiánských gangsterů budou moci v sobotu večer návštěvníci v Kostelecké Lhotě. V hostinci U Hubálků se uskuteční jazzový večer nazvaný Puzzle jazz. Připravena bude nejenom příjemná muzika, pochoutky z dob minulých, ale také řízená degustace whisky. Pro ty, kteří přijdou v odpovídajícím kostýmu, je připraven drink zdarma. Akce začíná ve 20 hodin.

Trutnovsko: Duchové jsou v zoo ještě o víkendu

Dvůr Králové: O víkendu končí v zoologické zahradě „Týden duchů". Letos nabízí několik novinek a je strašidelnější. Návštěvníci si mohou z připravených dýní vydlabat svého ducha. Letos se dlabe dokonce na čtyřech místech v zoologické zahradě. Novinkou jsou dvě strašidelné stezky a lanový park plný duchů a démonů. Zoo má mimořádně otevřeny pokladny až do 18 hodin, aby si návštěvníci mohli potmě užít strašidelné atmosféry.

Bílá Třemešná: Občanské sdružení STŘEMCHA zve všechny, kteří se rádi bojí, na Halloween lampionový průvod, a to v pátek v 18 hodin. Vstupné je dobrovolné. Lampiony s sebou.

Dvůr Králové: Koncert kytaristy Davida Jakubce, který hraje tzv. finger style, se koná v pátek od 20 hodin v restauraci Primátorka. Společně s ním zahraje baskytarista Vláďa Šlisík, oba vystupují také se skupinou Phobos.