„Krátce před šestou hodinou večerní jsme přijali na tísňové lince informaci o dopravní nehodě, která se stala na silnici číslo 319 vedoucí z Rychnova nad Kněžnou směrem k obci Javornice. Z prvotního provedeného šetření na místě vyplývá, že řidič motocyklu (1957), který vjížděl z vedlejší komunikace na hlavní, nedal z nezjištěných příčin přednost osobnímu vozidlu FORD, které tou dobou projíždělo směrem k Javornici. Řidič motocyklu po střetu s vozidlem na místě svým zraněním podlehl,“ informovala policejní mluvčí Magdalena Vlčková.

Jak doplnila, dechová zkouška u řidiče osobního auta (2000) vyšla negativně. U řidiče motocyklu, který utrpěl smrtelná zranění, byla nařízena soudní pitva. Veškeré okolnosti této nešťastné události jsou předmětem šetření rychnovských policistů.

Silnice musela být po dobu vyšetřování a poté kvůli odklízení následků nehody dočasně uzavřena a vozidla byla odkláněna na objízdné trasy. „Provoz byl obnoven až po deváté hodině večerní,“ dodala policejní mluvčí.

O nehodě informovali také hasiči na svém facebooku. Ti uvedli, že při střetu motocyklu a osobního automobilu došlo ke zranění dvou osob, přičemž jednou z nich byl motocyklista, který nepřežil. Zraněného řidiče osobního automobilu zdravotnická záchranná služba transportovala do nemocnice k dalšímu ošetření.

„Hasiči následně zabezpečili osobní vozidlo proti vzniku požáru a pomocí sorbentu jímali unikající provozní kapaliny. Po vyšetření nehody Policie České republiky a odstranění havarovaných vozidel provedli úklid komunikace,“ uvedli hasiči na facebooku.