"Minulý týden ve čtvrtek byla zkolaudovaná, je už přístupná. Oficiální otevření plánujeme až na později, až se uklidní situace v souvislosti s koronavirem," řekl ČTK Klučka.

Podle něj je celokovová, 18 metrů vysoká rozhledna opláštěná dřevem, vyhlídková plošina je ve výšce 16 metrů.

Jde o druhou již dokončenou rozhlednu ze čtyř, které jsou v plánu na české straně hranice jako součást přeshraničního projektu Česko-polská Hřebenovka - východní část. Od loňská je otevřená rozhledna na Velké Deštné, před dokončením je stavba u Olešnice v Orlických horách. Čtvrtá rozhledna se staví nad Novým Hrádkem na Náchodsku.

"Kvůli koronaviru máme trochu skluz, pracovníci byli v karanténě. Termín na předání stavby byl prodloužen na konec května," řekla dnes ČTK starostka Olešnice v Orlických horách Eva Stojková.

Nositelem projektu Česko-polská Hřebenovka - východní část je Euroregion Glacensis sdružující města a obce na české a polské straně. Součástí projektu na obnovu hřebenové trasy v česko-polském pohraničí v úseku mezi Krkonošemi a Jeseníky je 11 rozhleden, z toho čtyři v Královéhradeckém kraji.

Do projektu s finanční podporou EU patří také v prosinci otevřená lávka přes Orlici v Neratově a dvě infocentra v Neratově a na Novém Hrádku. Cílem iniciativy je oživit pohraniční oblast bývalých Sudet.