O prvenství se stále přetahují Miloš Zeman s Vladimírem Franzem. Právě Franz ovšem v posledních dnech svého rivala předstihl a k páteční 10. hodině ranní vedl v anketě Deníku o 36 hlasů, svůj „klik" mu dalo už 737 našich čtenářů.

Tato dvojice je v boji o finálový rozstřel v druhém kole ankety, které odstartuje za týden v pátek, jasnými favority. Ostatní kandidáti se na ně totiž dívají z uctivé vzdálenosti.

Poté, co ze hry vypadl Okamura, stíhací peloton vede Jan Fischer (295 hlasů), rychle se na něj však dotahuje Jiří Dienstbier (261). Pátý v pořadí je s odstupem Karel Schwarzenberg (171), následuje Přemysl Sobotka (119), Zuzana Roithová (104), Táňa Fischerová (66) a na posledním místě je Jana Bobošíková (31).

Anketa na webu Deníku Zvolte si svého prezidenta začala minulé pondělí, už hlasovalo neuvěřitelných 2500 východočeských čtenářů Deníku.

Koho byste si zvolili za nástupce Václava Klause? Hlasujte na internetových stránkách vašeho Deníku, nebo přímo na webu hradecky.denik.cz/prezident.