Vykoupat se tak můžete od pondělí až do soboty 15. srpna, otevřeno je vždy od 21 hodin, končí se půl hodiny před půlnocí. O dalším koupání rozhodne až počasí. Kromě noci sem můžete zavítat i od brzkých hodin – každý všední den je otevřeno už od šesti hodin ráno.

Dobrá zpráva… pro milovníky umění

Hradec Králové - Jubilanti 2015. Přesně takové pojmenování se dostalo výstavě, kterou v pátek otevřela Galerie Koruna, jež sídlí v Hradci Králové v Rokitanského ulici. Letní výstava nabízí kolekce českých i zahraničních umělců, představí se na ní například Adolf Born, který letos slaví 85. narozeniny, o pět let mladší Josef Velčovský, devadesátiletý výtvarník Pavel Sukdolák nebo Alena Antonová, která se narodila už před 85 lety. Výstava je otevřena každý všední den a v sobotu až do 12. září.

Od sousedů: Tisíce metalistů v rozpáleném pekle

Královéhradecko, Jaroměř - Fanoušci metalu, nejtvrdšího spektra rockové muziky, si podle všeho oblíbili atmosféru staré habsburské vojenské pevnosti Josefov. Více než patnáct tisíc se jich sem vydalo už poněkolikáté a nevadilo jim ani úmorné vedro posledních dní, jen aby se zúčastnili festivalu Brutal Assault. Ten skončil včera a patří k největším svého žánru na světě. Do Josefova tak dorazili lidé nejen z Čech, ale třeba i z Polska, Německa, Rakouska i vzdálenějších zemí Evropy.  K dvacetinám festivalu byl připraven čtyřdenní maratón na třech pódiích, během něhož se představilo přes 100 kapel z celého světa. Pražící slunce dalo posluchačům metalu na rozpálených prostranstvích pořádně zabrat.