Ještě v 8 hodin ráno byli na skvěle připravené cvičné louce u kravína pouze pořadatelé, kteří dotahovali drobnosti pro úspěch celého sportovního klání. V 9 hodin již byla louka zaplněna červenými vozidly a připravenými motorovými jednotkami. Soutěž v poŽárním útoku probíhala ve třech částech. Jako první se rozbíhala liga za účasti 10 družstev a jednoho družstva místních veteránŮ. Od všech třech rozhodčích bylo přísnější hodnocení než u jiných soutěží a to podle platných pravidel.

Na prvním místě se umístilo družstvo mužů z Bukovice v čase 30,74 vt., druhé Ždarhv A s časem 34,66 vt., a třetí muži z Velkých Petrovic s časem 34,67 vt.

Druhá soutěž byla v rámci okrsku ve stejném složení družstev s volnějšími pravidly v maličkostech. Jako první se umístilo opět družstvo z Bukovice v čase 36,28 vt., druhé bylo druŽstvo ze Žďára nad Metují v čase 40 vt. a třetí ze Suchého Dolu s časem 41,61 vt. V třetí části na zkrácené trati soutěžila 3 družstva žen. Na prvním místě se umístily ženy z Velkých Petrovic s časem 42,67 vt. Zde je nutno dodat, že jen malá závada výsledný čas útoku zpozdila tak, že by byly s časem na úrovni mužů, ne-li ještě lepší. Na druhém místě se umístily ženy z Velkého Poříčí v čase 76,03 vt. a jako třetí ženy ze Žďárek s časem 84,47 vt.

Celá soutěž probíhala plynule a delšíz držení způsobila pouze závada na elektronické časomíře u terčů. Soutěži v krásném slunečném počasí přihlíželo hodně diváků z řad místních občanů a rodinných příslušníků a fandů ostatních družstev. Možnost občerstvení připomínala spíše lidovou slavnost pro jeho bohatost. Pitný režim šlo doplňovat jako všude jinde při soutěžích. Ale vybrat si z menu - langoše, bramboráky, grilované klobásy, pečené kuřecí čtrtky, bramborová a dršťková polévka atd. daly pro výběr těžké rozhodování. Mnoho diváků zůstávalo po celou dobu soutěží a
využilo občerstvení místo sobotních obědů doma.

Na závěr je nutné poděkovat SDH z Velkých Petrovic za bezchybnou náročnou přípravu i průběh celého soutěžního klání. Zvláště pak družstvu žen, které se na přípravách podílelo nejvíce a tak jejich jasné víítězství bylo zasloužené i po té sportovní stránce. Z četných cen pro vítěze braly tu nejsladší. Přejme proto dobrovolným hasičům z Velkých Petrovic další úspěchy nejen v celé činnosti, ale hlavně v práci s mládeží, která je na velmi dobré úrovni.

Jiří Škop