Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedra kulminují. Při pobytu v přírodě dodržujte platné povinnosti a zákazy

Královéhradecko - K zajištění požární bezpečnosti by lidé v těchto tropických letních dnech měli pamatovat na stanovené zásady.

7.8.2015
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Na základě návrhu ředitele hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje a v souvislosti s vyšší četností požárů v přírodním prostředí vyhlásil hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc v pondělí 3. srpna období mimořádných klimatických podmínek. „V tomto období, které platí až do odvolání, je nutné, aby občané dodržovali povinnosti nutné k zajištění požární bezpečnosti," informuje tiskové oddělení Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje.

Mezi povinnosti fyzických osob patří například následující zákazy:
– zákaz kouření, rozdělávání nebo udržování otevřeného ohně na lesních pozemcích do vzdálenosti 50 metrů od okraje lesního pozemku;
– zákaz rozdělávání a udržování otevřeného ohně v přírodním prostředí;
– zákaz táboření na lesních pozemcích a ve volné přírodě mimo vyhrazená místa;
– zákaz odhazování hořících nebo doutnajících předmětů na lesních pozemcích a ve volné přírodě;
– zákaz spalování odpadů a dalších hořlavých látek na volném prostranství, jakož i jejich hromadění v blízkosti lesních porostů, polí s obilovinami a pícninami.

Podrobný soupis všech stanovených povinností fyzických, právnických a podnikajících fyzických osob a případných sankcí lze najít v nařízení Královéhradeckého kraje č. 3/2002 ze dne 9. října 2002, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru (dohledatelné na stránkách krajského úřadu www.kr-kralovehradecky.cz, záložka Kraj, volené orgány/ Vyhlášky a nařízení; nebo přímo na www.vestniky.cz).

Prohlášení hejtmana Lubomíra France
Na základě návrhu ředitele Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje a v souladu s ustanovením § 3, čl. 2 Nařízení Královéhradeckého kraje č. 3/2002 ze dne 9. října 2002, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru, a na základě posouzení situace ve vývoji četnosti událostí evidovaných Hasičským záchranným sborem Královéhradeckého kraje jako požáry v přírodním prostředí vyhlašuji:
Období mimořádných klimatických podmínek
Období mimořádných klimatických podmínek vyhlašuji z důvodu dlouhotrvajícího sucha a s ohledem na měsíční předpověď počasí, kterou vydal Český hydrometeorologický ústav. V období mimořádných klimatických podmínek je nutné k zajištění požární bezpečnosti dodržovat povinnosti stanovené v příloze č. 1 Nařízení Královéhradeckého kraje č. 3/2002 ze dne 9. října 2002, kterým se stanoví podmínky k zabezpečení požární ochrany v době zvýšeného nebezpečí vzniku požáru.
Období mimořádných klimatických podmínek počíná dnem jeho vyhlášení a platí až do odvolání.
(Bc. Lubomír Franc – v Hradci Králové dne 3. srpna 2015)

Ondřej Sezima

Autor: Redakce

7.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Nahodil Náchod konečně motory?

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena
14

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Náchod - Náchodskou Kamenici, která je označená jako pěší zóna, plní stále více automobilů. Vedení města proto rozhodlo o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Královéhradecko - Kraj a město se snaží prosadit bezplatné využívání některých úseků dálnic v regionu.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Náchod - Když se čtyřiačtyřicetiletý muž z Náchoda svým Oplem Corsa vracel o půl jedné v noci domů, zastavila ho jen kousek před cílem policejní hlídka pořádkové policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení