Na zvýšené kontroly turistů upozorňovali policisté už před víkendem. Současné vládní opatření totiž dovoluje lidem provozovat volnočasové aktivity jen v katastru obce, v níž má člověk trvalý pobyt či bydliště. "Posílíme proto hlídky na příjezdech do horských oblastí a také ty na samotných výjezdech z jednotlivých okresů," informovala v pátek policejní mluvčí Eva Prachařová.

Reportér Deníku se v sobotu přesvědčil, že rozhodně nemluvila do větru. Těsně před vjezdem do Deštného jsme krátce po sobě narazili hned na dvě kontrolní stanoviště. "Několik aut s turisty už jsme otočili, ale provoz je opravdu minimální," vyprávěl policista na prvním checkpointu. Na druhém stanovišti na samém okraji Deštného zrovna policisté posílali zpátky auto s pardubickou poznávací značkou. "Pán nám říkal, že se chtěl jenom projet," kroutil hlavou policista.

Policisté pečlivě střežili rovněž silnici do Špindlerova Mlýna v Krkonoších, hlídkovali na výjezdu z Vrchlabí v Herlíkovicích.

K větším problémům ale podle policistů nedošlo. V celém kraji provedli za sobotu skoro pět tisíc kontrol. Provoz zejména směrem do hor byl ale v porovnání s předchozími víkendy minimální. "Většina vozidel vjíždějících do těchto lokalit splňovala jednu z výjimek vládního usnesení č. 216. Občanům v souvislosti s tím děkujeme, že respektují omezení daná tímto vládním usnesením," uvedla mluvčí policistů Magdaléna Vlčková.