Podle hodnocení nezávislého serveru mepranking.eu oba patří k nejpracovitějším českým europoslancům. Miroslav Poche (ČSSD) se mezi 21 českými zástupci umístil na 12. místě, Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) je dokonce první.

„Je to jeden z mnoha ukazatelů aktivit v parlamentu. Určitě ne jediný," komentoval výsledky pro Deník europoslanec Tomáš Zdechovský. Podle něj záleží hlavně na tom, jak poslanci pracují i na výborech nebo spolupracují s českou vládou a diplomacií. „Pokud chcete v Evropském parlamentu skutečně něco prosadit, musíte být aktivní především v každodenní činnosti uvnitř parlamentu," dodal.

Europoslanec Zdechovský pracuje ve výboru pro rozpočtovou kontrolu, ve výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci a je náhradníkem v rozpočtovém výboru. Miroslav Poche působí ve výboru pro průmysl, výzkum a energetiku a je náhradníkem ve výboru pro zahraniční věci.

Podle statistik serveru mepranking.eu si nevedou špatně ani další čeští poslanci. V celkovém hodnocení europoslanců napříč státy se většina z nich umístila v první polovině, tři skončili dokonce v první stovce. Europarlament má celkem 751 poslanců.