„Vážení zákazníci. Samosběr jahod bude probíhat ve středu 5. června 2024 od 7 do 18 hodin,“ informuje na svých webových stránkách Ovocnářství Hlaváček z Domašína u Rychnova nad Kněžnou.

Cena za samosběr je 80 korun za kilogram. „Natrhané jahody neprodáváme. Ve středu odpoledne zveřejníme (podle množství dozrávajících jahod), který den bude další samosběr,“ doplňuje Ovocnářství Hlaváček.

Jestli se samosběr vyplatí? Jak kde.

Ilustrační záběry. | Video: Pixabay.com

Například v úterý 4. června ráno měli zájemci možnost nakoupit jahody v nedalekých Kvasinách, kde je před kulturním domem soukromý prodejce nabízel za 79 korun.

Ve Voděradech se prodávají jahody v úterý odpoledne - mezi 14. a 15. hodinou, a to za 100 korun za kilogram.

Na Hradecku probíhá samosběr jahod u Černožic. Cena je 80 korun za kilogram, pokud si chcete koupit už natrhané, vyjde vás to na 100 korun. V minulých dnech tu samosběr překazilo deštivé počasí, kdy pole dostala pořádnou sprchu a zůstala podmáčená.

Oblíbené jsou také samosběry jahod, které nabízí společnost VH Agroprodukt u Piletic, cena je 79 korun za kilogram. Pondělní samosběr 3. června byl tady ovšem po vydatných deštích zrušen. Na pole tady spadlo až 100 mm na m2 srážek a ocitla se pod vodou.

Podívejte se, jak tu samosběr jahod začínal:

Davy lidí na samosběru, jahody dozrávají dříve, sezona bude kratší

Méně a kratší sezóna, počasí jahodám nepřálo | Video: Jiří Fremuth