„Musím ještě popřemýšlet jak. Ale ne v barvách SPOZ, teď už v barvách pana prezidenta," poznamenal však Hůlka.

Výsledek voleb je pro něj rozčarováním.

„Je to vítězství Babiše a jeho zaplacených kumpánů."

Hůlka měl být jako nestraník magnetem hradecké kandidátky, ale kouzlo známého zpěváka nakonec vůbec nezafungovalo. Na kandidátce ho přeskákala tři jiná jména.

Hůlku zakroužkovalo jen 170 z 3065 voličů SPOZ v Hradeckém kraji. A zemanovci jako celek získali v kraji jen 1,11 procenta, což je celorepublikově podprůměrný výsledek.

„Tady nejde o mě, lidé si mohou kroužkovat, koho chtějí. Ale měl jsem naivní představu, že bych mohl být na kandidátce SPOZ prezidentovi, kterého jsem podporoval už dříve, platný. Když už jsem však učinil takové zásadní rozhodnutí a vstoupil do politiky, budu v tom pokračovat. Už ale ne v barvách SPOZ, nýbrž v barvách prezidenta," dodal Hůlka.

Odmítl, že by se měl spíše držet svého kopyta – zpívání, které mu jde evidentně lépe než politika, jak ukázala před týdnem reportáž v pořadu Reportéři na ČT1.

V otázkách pražských studentů zaměřených na vědomosti lídrů kandidátek zcela selhal, situaci před kamerou nezvládl a test rozzlobeně opustil.

„Ti studenti se mě zeptali na jedinou otázku, a když jsem nevěděl přesnou odpověď, tak ten chlapec ji omílal stále dokolečka a bylo evidentní, že v tom není dobrý úmysl," vysvětloval včera Hůlka.