O něco dříve začali se zasněžováním na Šerlišském Mlýně, v Říčkách či Olešnici v Orlických horách, a to jak ve Skiareálu, tak u chaty Juráška. Nejen v Říčkách je už naplánované zahájení sezony.

Jako první se návštěvníkům otevře svah u Šerlišského Mlýnu. „Skiareál Šerlišský Mlýn v Deštném v Orlických horách zahajuje provoz již tento pátek 1. prosince. Jelikož skiareál investoval do nové technologie lyžařského vleku, což je pro nás velká událost, bude provoz v pátek 1. prosince pro všechny návštěvníky zdarma. Od soboty 2. prosince bude provoz od 8.30 do 16.00, a to dle ceníku zveřejněného na www.skidestne.cz,“ uvedla Romana Klinská, prokuristka společnosti provozující Skiareál.

Jen o den později po Šerlišském Mlýnu přivítají první lyžaře Říčky.

„Nová lyžařská sezóna 2023/2024 začne již v sobotu 2. 12. přesně v 8.00. Díky podmínkám, které nám opravdu přály, můžeme otevřít červenou sjezdovku. Dále bude v provozu naše šestisedačková lanovka s bublinou, ski servis, půjčovna s úschovnou a občerstvení,“ informovalo středisko na svém webu.

Sníh v sobotu zkomplikoval dopravu na silnici II/311 z Deštného v Orlických Horách do Orlického Záhoří.
Pozor na sněhové jazyky a náledí. V Orlických horách dopravu zkomplikují závěje

Otevírací doba na začátku sezony v Říčkách bude první prosincový víkend od 8.00 do 16.00, od pátku 8. prosince pak bude fungovat středisko již každý den od 8.00 do 16.00. „Na své si přijdou také běžkaři, pro které plánujeme úpravu ve výše položených partiích hřebenovky,“ doplňuje Skicentrum Říčky.

Pokud vše půjde podle plánu, tak ve Skicentru v Deštném v Orlických horách letošní sezonu zahájí v pátek 8. prosince. 

Lyžaři se mohou letos těšit v Orlických horách na novinky, a to nejen u Šerlišského Mlýna. Řada nadšenců se již těší na sjezdy v Orlickém Záhoří, kde u tamní osvětlené Skiarény s okruhem pro běžecké lyžování v části Jadrná vyrostla nová lanovka a provozovatelé by rádi přivítali první návštěvníky na nové sjezdovce ještě v letošním roce. U dolní stanice jim budou k dispozici toalety, občerstvení, skiservis i lyžařská škola.