Když se loni v dubnu prezident Miloš Zeman vydal na návštěvu Královéhradeckého kraje, ve východočeské metropoli pobyl téměř dva dny. Tentokrát tu bude jenom na skok. Přijede ve středu 18. února dopoledne a po obědě a návštěvě 6. a 7. hradecké polní nemocnice se hned přesune do nedaleké Dobrušky.

Ještě předtím se však stihne setkat se zastupiteli a starosty kraje. Ne všichni jsou však na Zemana zvědaví. Někteří jeho příjezd dokonce bojkotují. „Na setkání s prezidentem rozhodně nepůjdu. Myslím, že mám o něm dost informací z médií, a nepotřebuji se s ním vidět. Od Miloše Zemana navíc neočekávám nic přínosného, takže ten čas raději strávím nějakým produktivnějším způsobem," plánuje krajský zastupitel Vladimír Derner.

S prezidentem se také setká Daniela Lusková, ředitelka Domova u Biřičky. „Zatím nevím, na jaké úrovni bude návštěva probíhat. Dostali jsme pouze pozvánku, což je pro nás velká čest a vážíme si toho," tvrdí ředitelka. Od setkání nic neočekává. „Problematika sociálních služeb nemá s panem prezidentem nic společného. Pokud bych s ním však hovořila, předám mu pozdravy od klientů a zaměstnanců," dodává Daniela Lusková.

Hradecká Strana práv občanů, tedy dřívější Zemanovci, při příležitosti návštěvy hlavy státu nic neorganizuje. „Pan prezident se od nás sice odtrhl, stále však máme stejné názory jako on," říká jeho dlouholetý příznivce a zároveň člen strany Zdeněk Podal. Ten by si prý rád prezidenta na jeho návštěvě v krajském městě přišel poslechnout. „Je to velká osobnost. Sice má své výstřelky, ale každý je nějaký," míní Podal.