VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zubní klinika DentMode stále přijímá nové pacienty

Dvůr Králové - Bolesti zubů a další problémy s chrupem zná zřejmě každý člověk. Ne každý však má svého lékaře.

5.3.2015
SDÍLEJ:

Zubní klinika DentMode je moderní stomatologické zařízení v Poděbradově ulici ve Dvoře KrálovéFoto: Archiv

Možná čtenáře potěší, že v regionu je nové stomatologické zařízení. Zubní klinika DentMode je moderní stomatologické zařízení v Poděbradově ulici ve Dvoře Králové, otevřené letos v únoru. Činnost kliniky se stala i tématem našeho rozhovoru s primářem MUDr. Filipem Světlíkem.

Proč jste zvolili pro zubní kliniku zrovna Dvůr Králové nad Labem?
Našim záměrem bylo vybudovat moderní zařízení s nejnovějšími přístroji v menším městě. Dvůr Králové se nám svoji polohou jevil jako výhodná lokalita z důvodu absence podobně zaměřeného zařízení v okrese Trutnov. Navíc druhý ze společníků z tohoto města pochází a má k němu citový vztah.

Kolik lékařů bude na klinice pracovat?
V současné době na klinice působí tři lékaři a dvě dentální hygienistky. Vybudované prostory nám umožňují až trojnásobnou kapacitu, což je naším cílem v následujících třech letech.

S jakými pojišťovnami máte smlouvu a jaké úhrady tyto pojišťovny pacientům u stomatologů mohou vůbec zaručit?
Jsme smluvním partnerem všech pojišťoven t.j.:

111 – Všeobecná zdravotní pojišťovna
201 – Vojenská zdravotní pojišťovna
205 – Česká průmyslová zdravotní pojišťovna
207 – Oborová zdravotní pojišťovna
209 – Zaměstnanecká pojišťovna Škoda
211 – Zdravotní pojišťovna Ministerstva vnitra
213 – Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Pojišťovny hradí zejména preventivní prohlídku, lokální anestezii, jednoduchou extrakci zubu, výplň nedózovaným amalgámem (tzn. volná tekutá rtuť smíchaná s amalgamovými pilinami) a částečně přispívají na zhotovení některých protetických prací (korunky, můstky, snímatelné náhrady…).

Počítáte i s vystresovanými pacienty a jejich případnou analgosedací? Na kolik takový zákrok přijde a co lidé musí před ním absolvovat?
Analgosedaci poskytujeme. Cena zákroku za první hodinu je cca 3500Kč.

Budete se zabývat i keramickými náhradami? Kolik budou stát?
S keramickými náhradami pracujeme již mnoho let. Zhotovujeme metalokeramické, ale i celokeramické korunky, můstky, overlaye, onlaye atd. Cena je samozřejmě odvislá od typu náhrady, složení keramiky, ale i laboratorního postupu zhotovení. Pracujeme i s tzv. CAD/CAM technologiemi, kdy keramickou práci nebo alespoň její předtvar vyfrézuje přístroj podle laserových scanů a modelů v počítači.

Budete se věnovat prevenci ochrany zubů malých dětí? Dříve jsme pravidelně chodili na kontroly, budete nějak motivovat rodiče, aby pečovali o chrup svých dětí a chodili na preventivní prohlídky?
Přijímáme hlavně celé rodiny. To právě z důvodu, abychom zabezpečili, že po naši instruktáži rodiče pomohou dětem správně pečovat o chrup. Na preventivní prohlídky své pacienty aktivně zveme a domluvený termín připomínáme sms zprávou.

Stručná charakteristika kliniky

Klinika disponuje třemi nově zřízenými ordinacemi. Nad rámec běžného vybavení ordinací je stomatologická klinika s mottem "Péče o úsměv" vybavena i 3D CBCT rentgenovým zařízením a stomatologickým mikroskopem. Zubní klinika je plně klimatizovaná s vlastním parkovištěm pro zákazníky.
Tým zkušených stomatologů pod vedením MUDr. Filipa Světlíka poskytuje nejen preventivní péči a dentální hygienu, ale i zákroky z pole implantologie, záchovné stomatologie, endodoncie, protetiky, parodontologie, dentoalveolární chirurgie. Více na www.dentmode.cz nebo tel.: 491 616 464

Autor: Redakce

5.3.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení