Předchozí
1 z 9
Další

Hradec Králové-MalšoviceZdroj: Ondřej Littera

Hradec Králové-Malšovice

Kde? Lesní cesta Hradečnice na okraji čtvrti Malšovice a hradeckých lesů.

Proč? Zaručeným sportovním tipem v Hradci Králové je lesní cesta Hradečnice. Asfaltový povrch ji předurčuje k jízdě na kole či kolečkových bruslích, slouží rovněž jako běžecká trať, kde se pořádají závody. Důležité je napojení na širokou škálu lesních tras a cest, k dispozici je občerstvení v restauraci Zděná Bouda nebo v menších restauracích na trase, například U Vlka.

Další zajímavosti: Velké parkoviště je u lesního hřbitova, odkud to je na Hradečnici několik metrů, naproti je konečná autobusové linky číslo 9. V okolí je i několik atrakcí pro děti.

Trutnov TrailsZdroj: Trutnov Trails

Trutnov Trails

Kde? V okolí Lhoty, Čížkových kamenů a Jestřebích hor u Trutnova. Síť terénních stezek pro horská kola, k dispozici jsou desítky kilometrů tras různého charakteru a obtížnosti. Některé jsou vhodné pro zkušené jezdce, další zvládnou i děti. K oblíbeným patří traily Jeskyňka, Boulder, Floute či Trubka. Každým rokem se tratě rozrůstají. Traily jsou otevřené od počátku dubna do konce října.

Další zajímavosti: K dispozici je základna a restaurace v Lhotecké ulici. Jediné možné parkování je na terasách Mrtvého jezera, odkud se dá dojedet trailem do trutnovské místní části Lhota a pokračovat na hlavní kopec.

HavloviceZdroj: Archiv

Fotbalové a dětské hřiště v Havlovicích

Kde? Rozlehlý sportovní areál při břehu řeky Úpy v centru Havlovic na Trutnovsku

Proč? Volně přístupný a některá hřiště jsou k dispozici zdarma. Zdarma si můžete zahrát fotbal na kvalitním trávníku nebo zacvičit na workoutovém hřišti, v zimě je k dispozici kluziště. Platí se například za minigolf nebo velkou trampolínu.

Další zajímavosti: Areál je výborným výchozím bodem na cyklostezce mezi Úpicí a Ratibořicemi. Okolo do Babiččina údolí jezdí vodáci.

Hřiště v DoudlebechZdroj: Deník/Stanislav Ďoubal

Street Workout Park Doudleby nad Orlicí, Jiráskova 125

Kde? V Jiráskově ulici ve sportovním areálu přímo vedle fotbalového hřiště v klidném prostředí u řeky Orlice.

Proč? K dispozici je několik základních, středních i pokročilých fitness stanovišť pro posilování břicha, zad, rukou či nohou s různými druhy madel, bradel či hrazd, nechybí lavice a řada dalších prvků.

Další zajímavosti: V areálu je i volně přístupný plácek na fotbal, dětské hřiště, tenisové kurty a možnost parkování.

Hřiště LupeniceZdroj: Deník/Stanislav Ďoubal

Sportoviště s kurty a tělocvičnou v Lupenicích na Rychnovsku

Kde? U silnice naproti obecnímu úřadu a u autobusové zastávky

Proč? Volně přístupné sportoviště s volejbalovými kurty, kurtem na nohejbal, menším travnatým hřištěm na fotbal a venkovní tělocvičkou street workout s řadou cvičebních prvků.

Další zajímavosti: K dispozici je i informační cedule s návrhy cviků. Parkoviště je v těsné blízkosti.

Hřiště JosefovZdroj: Deník/Stanislav Ďoubal

Hřiště na fotbal, basketbal a skatepark v Jaroměř Josefov

Kde? V ulici 5. května u silnice spojující Jaroměř a místní část Josefov

Proč? V blízkosti řeky Labe je multifunkční hřiště s umělým povrchem se dvěma fotbalovými brankami a basketbalovými koši. Vedle je asfaltové hřiště s jedním basketbalovým košem. Opodál je venkovní nekrytý skatepark s řadou překážek a prvků.

Další zajímavosti: Sportoviště dělí od silnice síť, k dispozici jsou lavičky i nezpevněná parkovací plocha.

Hřiště HučákZdroj: Deník/Stanislav Ďoubal

Paurkourové a workoutové hřiště v Labské kotlině v Hradci Králové

Kde? Na pravém břehu Labe nedaleko od soutoku s Orlicí je velké paurkourové a workoutové hřiště. Vstup je bez časového omezení zdarma. Na více než 500 metrech čtverečních jsou desítky různých prvků a sestav překážek. Děti mohou hřiště využívat jen v doprovodu dospělých. Parkování v okolí je zpoplatněné.

Hřiště BělohradZdroj: Deník/Stanislav Ďoubal

Pump park Lázně Bělohrad

Kde? V místní části Lázní Bělohrad Horní Nové Vsi je uměle vytvořený okruh s řadou terénních vln a zatáček. Kde není třeba šlapat a rychlost se zvyšuje pomocí „pumpování“ nahoru a dolů. Pump park se dá zdolávat na kolech, koloběžkách, kolečnových bruslích i odrážedlech. Součástí parku je U-rampa, která je rozdělená na dvě části. Sportoviště je tak určené i pro BMX, horská kola, skateboarding či longboarding.

Bikepark v areálu Vejsplachy.Zdroj: Archiv

Skatepark a bikepark ve Vrchlabí

Kde? V areálu Vejsplachy vedle fotbalového stadionu ve Vrchlabí.

Proč? Ve Vrchlabí najdete nejen skatepark z vysoce kvalitního vyhlazeného betonu se zaoblenými roky a s řadou překážek. Stejný areál nabízí také vyžití pro cyklisty. V bikeparku je dřevěná rampa, tři velké skoky, dřevěné lávky i úsek s velkými kameny. Blízko je rovněž pumptrack.

Další zajímavosti: K dispozici je zázemí přírodního a rekreačního areálu. V okolí je řada cílů pro horskou turistiku či vyjížďku na kole.