Středeční program prezidentského páru začne už po osmé hodině prohlídkou broumovského kláštera a následným setkáním s patrioty Broumovska v klášterní restauraci. Pozdravit hlavu státu a jeho choť budou mít obyvatelé města příležitost na Mírovém náměstí (10:35 - 10:45). Pak zamíří do nedalekého Meziměstí, kde v centru Walzel poobědvá se starosty Broumovska.

Provozní restaurace Klára Sloupenská pro Deník poodkryla podobu prezidentského menu. Jako polévka se bude podávat silný hovězí vývar s masem z farmy bio BÝK Jetřichov s restovanou kořenovou zeleninou na másle a játrovými knedlíčky. „Hlavní chod bude steak z krkovice marinovaný v čerstvém vícebarevném pepři a mořské hrubozrnné soli s opečeným bramborem, naší demi glace omáčkou a grilovanou zeleninou na olivovém oleji," prozradila podobu hlavního jídla, po němž se bude podávat i dezert. „Tím budou teplé švestky s vanilkovou zmrzlinou obalenou v perníku," doplnila, a dodala, že na servírovaném menu si společně s prezidentským párem pochutná dalších 26 pozvaných hostů z řad zástupců samosprávy obcí na Broumovsku.

Po poledni navštíví první dáma statek ve Hejtmánkovicích, kde se seznámí s produkty módní značky Laiva. Ta zpracovává tzv. africký brokátu z broumovské textilní firmy Veba, z nichž vznikají originální kousky elegantních sukní. „Chceme paní Pavlové představit naší tvorbu. Určitě by nás potěšilo, kdyby jí nějaký náš kousek padl do oka a vybrala si sukni," doufá s úsměvem Lenka Hlaváčková.