Červenec 2020. Skupina mladých lidí v noci jede v autě z grilování. Ve voze panuje skvělá nálada. Pět pasažérů a řidič vtipkují, smějí se, když najednou šoféra překvapí prudká zatáčka. Následuje náraz do rodinného domu. Svět mizí někde ve tmě a k probuzení dojde až v nemocnici.

„Utrpěla jste četné zlomeniny žeber, máte proražený hrudní koš, propíchnuté plíce, zlomenou klíční kost, a hlavně vážně poraněný šestý a desátý obratel. Ten vám tlačí na míchu, a proto své tělo od pasu dolů necítíte,“ zní nemilosrdná zpráva pro tehdy sotva devatenáctiletou dívku.

Tereza těmto slovům zprvu odmítá uvěřit. Snaží se neustále nohy přimět k pohybu, ale je to marné. „I když lékaři dělali a dělají vše, mé nohy jsou pořád mrtvé,“ říká Tereza ve svém příběhu, který uveřejnila na dobročinném webu donio.cz

Mladá dáma stále doufá, že se na nohy jednou přece jen postaví, proto využívá všechny pro ni dostupné možnosti, jak se udržet v kondici a dát tak tělu větší šanci se uzdravit.

„Jezdila jsem cvičit do soukromé kliniky, tu jsem si však z finančních důvodů nemohla dovolit. Proto momentálně cvičím dvě hodiny týdně v jednom fitness centru ve Zlíně. Zde mám k dispozici fyzioterapeutku. Je to méně finančně náročné,“ svěřila se Tereza.

Dvakrát ročně jí ještě pojišťovna zaplatí rehabilitační pobyt v Hrabyni u Ostravy. Zde může cvičit i na speciálním robotu, který imituje chůzi, aby dolní končetiny ochably co nejméně. Tento stroj mimo jiné slouží ke zmírnění křečí v nohách a dává jim i pohybové impulsy. Jenže stojí 400 tisíc korun, a právě o ně prosí dobročinné dárce. Přispět lze v této sbírce ZDE.

Terezčin úraz totiž pro její rodinu představuje vedle výdajů na rehabilitaci nemalé finanční výdaje. Kotlabovi museli svůj rodinný dům v Babicích u Uherského Hradiště upravit na bezbariérový. Vše se neobešlo ani bez zakoupení nového auta.

„Rodina mě musí také pravidelně polohovat, abych neměla proleženiny,“ přiblížila na závěr Tereza.