„Akci s názvem Redwing zakončilo za pomoci zásahové jednotky zadržení třech mužů ve věku 19 až 20 let, které měli policisté již nějakou dobu na mušce pro podezření z páchání krádeží vloupáním na území Náchodska, Trutnovska a Rychnovska,“ informovala policejní mluvčí Eva Prachařová. Mladíci se minimálně od prosince 2017 vloupali do restaurací, heren, škol, ale i rodinných domů a dalších objektů.

Zdroj: Youtube

Zloději se zajímali především o trezory, příruční pokladny a v nich uloženou hotovost, nepohrdli však ani počítači či jinou dobře zpeněžitelnou elektronikou. Vzhledem k tomu, že v průběhu série vloupání z jednoho domu majiteli zmizela i střelná zbraň s municí, policisté si pro povedenou trojici došli se zásahovou jednotkou.

„V průběhu výslechů je vyšetřovatelé obvinili z jednadvaceti případů, z nichž bylo devatenáct majetkových, jeden toxi a jeden případ násilné trestné činnosti,“ sdělila policejní mluvčí a doplnila, že celková vyčíslená hmotná škoda na odcizených a poškozených věcech v současné době dosahuje téměř milionu korun, ale není vyloučeno, že bude ještě vyšší.

„Mladí muži se po zadržení doznali a s policisty spolupracují. I tak jim ale za krádeže vloupáním, porušování domovní svobody, nedovolené ozbrojování, ublížení na zdraví a distribuci drog hrozí až osmileté tresty odnětí svobody,“ dodala Eva Prachařová.

Nápis na Milencích nebyl škodlivý pro životní prostředí a činem nebyla způsobena majetková škoda. Samotný nápis odstranili dobrovolníci.
Policie uzavřela vyšetřování nápisu na Milencích