"Policejní komisař proti 38letému muži zahájit trestní stíhání pro podezření ze spáchání přečinu krádež, porušování domovní svobody a z podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci," informovala policejní mluvčí Šárka Pižlová.

Obviněného muže policisté zadrželi v pondělí 23. října odpoledne v Trutnově. "Klademe mu za vinu, že v době od poloviny září do jeho zadržení měl v jednom případě na Broumovsku, dále na Trutnovsku páchat majetkovou trestnou činnost. Terčem jeho „návštěv“ se staly restaurace, sklepy, stodola a zahrádkářské kolonie, ze kterých bral „vše“ co mu padlo pod ruku. Jednalo se o nářadí, jízdní kolo, alkohol, potraviny, cigarety a peníze," popsala mluvčí. „Lapka“ svým jednáním způsobil škodu na poškození majetku 30 tisíc korun a 50 tisíc korun na odcizených věcech.

Ilustrační foto
Doménou dvou mladíků byly vloupačky do chalup na Královédvorsku

Podle Šárky Pižlové se jedná o muže, který opustil brány věznice v březnu tohoto roku, přičemž má téměř 10 záznamů v rejstříku trestů zejména za majetkovou trestnou činnost. Z jeho jednání je patrné, že ho pobyt ve vězení nenapravil.

Policejní komisař k rukám státního zástupce zaslal podnět na jeho vzetí do vazby, což soudce Okresního soudu v Trutnově dnes akceptoval a muž je stíhán vazebně.

V případě prokázání viny mu hrozí až 3letý pobyt ve vězení.