V těchto dnech policisté úspěšně zakončili vyšetřování případu krádeže peněz seniorce na Náchodsku. O případu, který se stal začátkem listopadu, jsme již informovali.

Před rodinným domkem v jedné z menších obcí na Náchodsku tehdy zastavil vůz s několika lidmi a jeden z mužů se vydal k brance. Požádal starou paní, zda by mu nedala vodu do chladiče. Mezitím, co ji zabavoval, do domku vnikly další dvě osoby a prohledaly ho. Našly uložené peníze v krabici na skříni. V krabici se nacházelo 295 tisíc korun, s nimiž zmizely ven. Když znenadání od domku přiběhli další dva muži a nasedli do auta, stará paní si uvědomila, že něco není v pořádku.

Policie vyhlásila ihned po oznámení pátrání po pachatelích, policisté vše pečlivě na místě činu zadokumentovali, též se zaměřili na popis osob a automobilu.

Vůz i s osádkou však zmizel někam za hranice regionu a zdálo se, že přes veškerou snahu se případ přidá k dalším neobjasněným krádežím.

„Detailní pátrání ale přineslo své ovoce. K vyřešení případu významně napomohlo pečlivé vyhodnocení stop na místě činu a přispěla práce odborníků,“ uvedla mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Další pátrání pak přivedlo policisty až ke 42letému muži z Brna, již několikrát soudně trestanému recidivistovi.

„Policisté si pro něj zajeli a v těchto dnech mu sdělili obvinění z trestného činu krádeže a porušování domovní svobody. Vzhledem k jeho předchozí trestní minulosti i k výšce odcizené peněžní částky muži hrozí až pětiletý trest odnětí svobody,“ dodala policejní mluvčí.