„S rozsudkem jsem nespokojená," řekla po včerejším líčení. „Nemám peníze, jsem nezaměstnaná, se záznamem v trestným rejstříku nikde nemohu sehnat práci. Nevím, jak to mám vyřešit." Pravděpodobně se odvolá 
k Vrchnímu soudu.

O co vlastně v případu jde?

Žena pracovala na základní škole jako vychovatelka ve školní družině. Před čtyřmi lety však byla odsouzena rychnovským okresním soudem za zpronevěru více než 
13 tisíc korun, které vybrala jako příspěvek od rodičů.

„Už v trestním řízení byla jednostranná svědecká výpověď, v můj prospěch nikdo nesvědčil, protože se všichni zaměstnanci školy báli o práci," řekla Bečičková.

Tvrdila, že peníze nechala 
v obálce na stole a musela se věnovat třiceti dětem, které měla na starosti. „Do místnosti měl každý přístup, peníze mohl vzít kdokoliv," přesvědčovala.

„Peníze mi byly odcizené, jsem přesvědčena o své nevinně. Vytýkám škole, že situaci neřešila ve chvíli, kdy peníze z družiny někdo ukradl. Já měla v ten den na starost třicet dětí a nemohla jsem je nechat bez dozoru. Hotovost jsem dala na stůl, zamkla a odešla. Když jsem se tam vrátila, peníze byly pryč. Škola však odmítla krádež řešit," řekla Bečičková soudu.

Za zpronevěru dostala podmíněný trest – navíc musela odejít ze školy.

Proto se Bečičková rozhodla bojovat u civilního soudu. Po škole chtěla náhradu škody 600 tisíc za ztrátu zaměstnání, milion korun za ztrátu možnosti dalšího profesního uplatnění a 120 tisíc za záznam v rejstříku trestů. Neuspěla však.

Právník školy požadoval zamítnutí žaloby, čemuž nakonec soud vyhověl. „Žalobkyně neuvedla žádné konkrétní skutečnosti, které by svědčily o porušení jejích osobnostních práv," poznamenal právník školy.

Soudce Jan Fifka řekl, že škola nejednala protiprávně ani nedovoleně a bývalá zaměstnankyně neprokázala, že by škola poškodila její práva.

Zamítnutí žaloby není pravomocné.