„Rychlý start do akce na dálnici D11 přinesly pro královéhradecké policisty hned první minuty neděle 10. 12. 2023. Na linku 158 totiž v 0.13 zavolal oznamovatel, že při své cestě směrem od Hradce Králové na Jaroměř potkal automobil v protisměru. Vzápětí volali i další dva řidiči, kteří se s protijedoucím autem ve špatném pruhu dálnice míjeli také. S blikajícími majáky okamžitě vyrazily zajistit bezpečí na dálnici a zastavit hříšníka hned tři policejní hlídky. Podle zjištěných informací řidič mířící k Praze najel ve špatném směru na dálnici už na 95. kilometru,“ uvedla policejní mluvčí Eva Prachařová.

Zatímco ostatní hlídky zajišťovaly bezpečí dalších řidičů, jedna auto jedoucí v opačném směru nejprve předjela a pak bezpečně zastavila v protisměrné části na 76. kilometru dálnice.

Z křižovatky Kukleny na dálnici D11 u Hradce Králové, kterou dosud tvořily tři kvadranty, dostavbou vznikl pomyslný čtyřlístek.
Čtyřlístek na D11 je hotový. Po čtvrtém kvadrantu křižovatky Kukleny už se jezdí

„Následná dechová zkouška odhalila, že za špatným nájezdem na dálnici rozhodně nebyla pouhá nepozornost, řidič totiž při dechové zkoušce nadýchal 1,98 promile, při opakované dechové zkoušce pak 1, 73 promile,“ doplnila Prachařová.

Policisté řidiči další jízdu zakázali, zadrželi ho a umístili do policejní cely. V úterý 12. prosince po zkráceném přípravném řízení 48letý řidič - cizinec stanul před soudem. Soudce ho za přečin ohrožení pod vlivem návykové látky vyhostil z České republiky na dobu tří let.

Mohlo by vás také zajímat: takto loni zachytila jízdu jiného řidiče v protisměru na D11 kamera

Zdroj: PČR