V sobotu 2. září došlo k dopravní nehodě na silnici III. třídy v podvečerních hodinách v obci Otovice u Broumova. Devětatřicetiletý muž jedoucí v osobním automobilu zn. Mercedes Benz zřejmě při průjezdu pravotočivou zatáčkou dostal smyk, vyjel mimo komunikaci na travnatou plochu a následně přejel napříč vozovkou a vjel vlevo mimo vozovku, kde se zastavil ve vysokém travnatém porostu. Přivolaní policisté provedli s řidičem dechovou zkoušku, která ukázala opakovaně hodnotu 1,6 promile alkoholu v dechu. Navíc zjistili, že muž není držitelem žádného řidičského oprávnění, a navíc má až do března 2024 vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Muž je tak nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě prokázání viny hrozí až 3 roky ve vězení. Veškeré okolnosti dopravní nehody jsou v šetření náchodských dopravních policistů.

Nejedná se však zdaleka o ojedinělý případ. Policisté v celém Královéhradeckém kraji evidují od začátku letošního roku do posledního srpnového dne bezmála 1462 přestupků, kdy řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholu či drog. A dále pak 340 řidičů, kteří nadýchali přes 1 promile, čímž se dopustili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. To vychází přibližně na 7,4 odhalených řidičů denně, kteří byli pod vlivem alkoholu či jiných návykových látek za volantem.

Nebezpečnou jízdou, bezohledností řidičů a nedodržováním předpisů dochází k vážným dopravním nehodám. Všichni účastníci silničního provozu si musí uvědomit, že porušováním dopravních předpisů a stoupající agresivní jízdou není možno zajistit bezpečnost v silničním provozu. I přes veškerou snahu policistů prováděním dopravních akcí a zvýšeným dohledem na pozemních komunikacích není na našich silnicích úplně bezpečno, neboť především řidiči a všichni účastníci silničního provozu musí být ohleduplní a mít společný zájem, a to je snížit počet dopravních nehod na našich silnicích.