K nejčerstvějšímu vykradení školky došlo někdy v době od odpoledne 2. ledna do 3. ledna v jedné školce na Jaroměřsku. Nejenže nezvaný host dětem poškodil krásnou školku, ale ukradl z předškolního zařízení i trezor.

„Lupič kamenem rozbil okno a vnikl do budovy. Kam se nemohl dostat, vypáčil dveře. Když našel ocelový bezpečnostní trezor o rozměrech 70 cm x 60 cm x 50 cm o váze více než 130 kilogramů, neváhal a celý ho ukradl. Svým jednáním napáchal škodu za 60 tisíc korun,“ informovala nás o případu mluvčí náchodské policie Jana Pecoldová.

Podobný „rukopis“ pachatele měla i předvánoční krádež v budově mateřské školky na Novoměstsku. V době od 23. do 24. prosince 2009 rozbil zloděj skleněné výplně okna dlažební kostkou a následně vnikl na toalety. Poté v budově vypáčil dveře do ředitelny, kde ukradl počítač a z příruční pokladny vzal drobné mince. Vypáčil i dveře do skladu potravin, ale zde nic neodcizil. Ze společenské místnosti v patře odcizil i mobilní telefon. Pachatel tak způsobil škodu za 30 tisíc korun.

Šňůra školkových krádeží začala ale už 10. prosince rovněž na Novoměstsku. „Zloděj přes noc vypáčil okno úklidové místnosti a vnikl do školky, ze které si odnesl nejen peníze, které našel ve třídách, ale i hračky pro dospělé: fotoaparát a DVD přehrávač. Po sečtení všech škod se zaměstnankyně školky zastavily na částce 15 tisíc korun,“ uvedla k prvnímu vloupání do školky Eva Prachařová.

Podle nového trestního zákoníku si zloděj v případě dopadení, může vysloužit až pět let za mřížemi nebo peněžitý trest.