Oslavil patnácté narozeniny a měl narážky na třináctiletou dívku, s níž nějaký čas chodil: „Jaký dostanu dárek."

„Nechápala jsem, co myslel," řekla mladá slečna. Po pár dnech však pochopila: Mladistvý chlapec ji ve Dvoře Králové, kde oba bydlí, znásilnil.

Ve středu mu Krajský soud 
v Hradci Králové udělil podmíněný trest, navíc musí navštěvovat takzvaný psychologický výcvik. Verdikt je to definitivní, protože se všechny strany vzdaly práva na odvolání.

Jak se dostaly stopy na slipy? Prý z plivanců
Zásadním důkazem byly stopy DNA na chlapcových trenkoslipech. Ty ho usvědčily. I on musel odpovědět na to, jak se podle něj na místo dostaly. „Z plivanců, které byly kolem chaty," zkusil to. Státní zástupkyně Lucie Žabková pak výsledky stěru označila za klíčové. „Je zřejmé, že tvrzení obviněného, že neproběhl sexuální kontakt, je nereálné až absurdní," uvedla právnička.
Tato slova potvrdil také verdikt krajského soudu.

Průšvih se udál na konci listopadu roku 2013, přesně tři dny po chlapcových patnáctých narozeninách.

Byla sobota, ten den se potkal s dívkou, s níž předtím chodil. Ale v té době na žádné větší intimnosti nedošlo. „Jenom jsme se objímali a líbali," popsal, jak během svého vztahu zašli daleko. „K pohlavnímu styku nedošlo," ujistil.

Rozešli se prý proto, že dívka začala chodit s jiným chlapcem. Po nějaké době se však jejich kontakt obnovil – psali si SMS zprávy, občas se viděli osobně.

Až čas dospěl k osudnému týdnu. Dívka napsala narozeninovou gratulaci, na což dostala odpověď obsahující slova o dárku.

V sobotu pak došlo na setkání, u něhož byl ještě jeden chlapcův kamarád, kterého neměla dívka příliš v lásce. Trojice se dostala do dřevěné chatky nedaleko zoologické zahrady, druhý kluk po nějaké době odešel.

„Jen jsme se bavili a pak taky hádali," přesvědčoval mladík policisty.

Dívka však mluvila úplně jinak: „Zase mi řekl o dárku, pak mi dal pusu a začal mě svlíkat. Nelíbilo se mi to, křičela jsem, řekl mi, abych byla ticho." Podle obžaloby ji donutil k orálnímu sexu a pak i k souloži. „Držel mě za ramena a za pas. Trvalo to přibližně dvě minuty," vypověděla.

Její slova potvrdil rovněž druhý chlapec. „Když se bavili o svlíkání, tak byla v pohodě. Pak už ne," řekl. „Myslím, že ke styku došlo. Slyšel jsem vzdychání a škvírou viděl, jak mu sedí na klíně a jak se hýbou. Jí se to nelíbilo, bránila se a plakala."

Dívka se poté svěřila kamarádkám, od nichž se případ dostal ven. Matka se o něm dozvěděla až po zahájení stíhání. „Nechtěla se o tom se mnou bavit," přiznala.