VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do vazby nejde, má dítě, čeká ho maturita - a útěkem hrozil otec

Hradec Králové - Byl odsouzen za těžký zločin, byť nepravomocně, proto státní zástupkyně Lenka Faltusová ihned po rozsudku navrhla, aby byl Lukáš Nečesaný odveden 
v poutech přímo do vězení. „Myslím, že jsou důvody pro útěkovou vazbu," řekla žalobkyně. Neuspěla však.

2.4.2016
SDÍLEJ:

Lukáš Nečesaný u Krajského soudu v Hradci Králové.Foto: Deník/ Michal Fanta

Soudce Jiří Vacek nakonec totiž přijal argumenty obhajoby i samotného Nečesaného juniora. Státní zástupkyně sice měla dva silné náboje, ale on (společně s celým senátem) po krátké poradě rozhodl, že mladík zatím zůstane na svobodě.

Proces totiž bude po odvolání pokračovat u Vrchního soudu.

Faltusová podepřela své přání dvěma tezemi. Zaprvé tím, že při zločinech, u nichž je sazba vyšší než osm let, by měla být vazba automatická. Zadruhé slovy otce Luďka, že je jeho syn poměry v Česku znechucený a přemýšlí o odjezdu do ciziny.

„Formálně tam ty důvody jsou, ale není možné je aplikovat vždy," oponoval soudce.

Ve prospěch Nečesaného hrály především tyto dva důvody. Zaprvé je to jeho chování během procesu. Z jeho strany nikdy nedošlo k žádným obstrukcím, vždy se dostavil
k soudu, nikdy se mu nevyhýbal.

„Sice s vaším rozsudkem nesouhlasil, ale respektoval ho," upozornil obhájce Oldřich Chudoba.

„A nastoupím do vězení, i když budu znovu pravomocně odsouzen," dodal mladík.

Zadruhé je to jeho soukromá situace. Nedávno se oženil, narodila se mu dcera, na začátku května by měl skládat zkoušku dospělosti. „Je mi třiadvacet a nemám maturitu. Nechte mi ji aspoň dodělat," prosil. Pomohlo to.

Glosa Jiřího Fejgla: Pokažený proces. 
Kdo za to může?
Hraje se tu o velkou věc, o spravedlnost. Jenže soud s Lukášem Nečesaným je dávno zpitvořenou fraškou. Ne procesem, který by bez debat rozhodl o vině za tak těžký zločin, jakým je pokus o vraždu.
Kdo za to může? První pochybení nastalo, jak řekl i soudce Jiří Vacek, u policistů, kteří neohledali místo činu precizně hned na první pokus, ale do kadeřnictví v Hořicích se dokonce dvakrát vraceli. Z toho vychází část pochybností.
Hlavním viníkem je však Luděk Nečesaný, otec znovu odsouzeného mladíka. Ten vzal proces jako svoji svatou válku. Ano, je pochopitelné, je to táta syna, kterému hrozí mnohaleté vězení. Případný trest mu prakticky zničí nejlepší – tedy dvacátá – léta života.
Jenže Nečesaný senior používá zbraně, které nejsou fér. Perfektně se zorientoval v mediálním prostoru, do nějž vypouští kusé zprávy. Samozřejmě výhodné pro něj. Důkazem je například znalecký posudek na paměť napadené kadeřnice.
To jsou hlavní důvody, proč pochyby nikdy nezmizí.

Autor: Jiří Fejgl

2.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotka - Náchod B

Ve šlágru kola slavila úspěch kostelecká taktika

Počítání volebních hlasů.

V hradeckém kraji vystavili voliči účet i architektům krajské koalice

Těším se na to, co mi život přinese nového, říká Soňa Marková

Náchod - “Výsledky voleb jsou pro mě osobně a hlavně pro KSČM velkým zklamáním. Nečekali jsme, že se hlasy přesunou tak významně ke stranám, které jsou spíše populistické. Ale voliči rozhodli,” říká poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Triumf ANO, debakl levice, Bělobrádek uhájil křeslo o 173 hlasů

Královéhradecký kraj - Volby do Poslanecké sněmovny na území Královéhradeckého kraje de facto kopírovaly výsledek v celé České republice. Drtivým způsobem vyhrálo hnutí ANO, těžkou porážku utržily levicové strany.

Volební účast v kraji převýšila celostátní průměr. Na 12. mandát to nestačilo

Hradec Králové - Lidé v Královéhradeckém kraji jsou odpovědnější a k volbám jich chodívá více, než je celostátní průměr. Letos k volebním urnám dorazilo 63,25 procenta oprávněných voličů.

Jan Birke: „Musíme zachránit značku ČSSD"

Královéhradecko /ROZHOVOR/ - Lídr královéhradecké krajské kandidátky ČSSD Jan Birke svůj post poslance obhájil, ale po skončení voleb a sečtení hlasů bylo vidět, že k radosti má daleko.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení