Dotyčný navíc rozhodně neměl čistý trestní rejstřík. Za obdobnou činnost už byl několikrát souzen a brány věznice opustil vloni v březnu. Do byznysu tak vklouzl opět velmi rychle.

"Kriminalistům se podařilo zjistit, že muž měl vyrobit nejméně 520 g pervitinu, který z části prodal nebo daroval dalším osobám a z části použil pro svou potřebu. Jen pro zajímavost lze uvést, že z množství 100 g pervitinu lze připravit až 1 tisíc dávek. Přitom jeden gram se prodává přibližně za 2 000 korun. Při domovní prohlídce kriminalisté zajistili varnu k výrobě pervitinu a chemikálie k výrobě drog," popsala mluvčí policie Lucie Konečná.

V České Čermné měli o budoucím prezdientovi jasno od prvních chvil od uzavření volebních místností. Petr Pavel tu má velkou podporu. A to i díky tomu, že sem jezdí dlouho na chalupu. Po Havlovi tak bude dalším východočeským chalupářem i Petr Pavel.
OBRAZEM: Z chalupy na Hrad. Východní Čechy prezidentům svědčí

V případě pravomocného odsouzení za přečin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami hrozí muži trest odnětí svobody v délce trvání od 2 do 10 let.