Podle královéhradecké policie od února 2010 do června 2012 nakoupil vozy téměř za 13 milionů korun. „Tím, že nepřiznal a neodvedl daň, zkrátil daň z přidané hodnoty o více než 2,5 milionu korun," informovala policejní mluvčí Lenka Burýšková. Šestatřicetiletý muž z Hradce Králové kriminalistům práci příliš neulehčil, protože se rozhodl k případu nevypovídat. Vyšetřování trvalo dva roky a podle mluvčí musela policie pořídit 900 stran spisového materiálu. Začátkem září policejní komisař muže obvinil ze zkrácení daně, poplatku nebo jiné povinné platby a podal návrh na  podání obžaloby .

Stát však úplně naprázdno nevyjde. „Policistům se během vyšetřování podařilo část finanční hotovosti zajistit," uvedla Lenka Burýšková.

Nejvyšší soud odmítl vrahovo dovolání. Za smrt ženy si Pekár odsedí třicet let

Hradec Králové/Brno - Nejvyšší soud (NS) před několika dny potvrdil recidivistovi Pavlu Pekárovi třicetiletý trest vězení za vraždu ženy z Pardubicka. Pekár od začátku trvá na své nevině. Podle obhajoby mohl čin spáchat někdo jiný. NS ale uvedl, že nenašel důvod k zásahu, nezjistil žádný opomenutý důkaz ani chybu v právní kvalifikaci. Pekár by  ještě mohl podat ústavní stížnost.

Vražda se stala 3. března 2013 na dosud nezjištěném místě. Šestatřicetiletou matku čtyř dětí vrah tloukl a kopal do hlavy, nožem jí zasadil tři rány do trupu a nakonec ji uškrtil rukama a kabelem. Tělo ženy po vraždě naložil do auta a odvezl  k obci Sklené na Žďársku, kde  je hodil do příkopu a zakryl textiliemi a větvemi.  Podle žalobkyně spáchal čin obzvlášť zavrženíhodným způsobem, znalci navíc upozornili, že trpí sexuální deviací a na svobodě je pro společnost nebezpečný.

Pekár (51) však popřel, že by ženu zavraždil, a tvrdil, že obžaloba je zkreslená. Přiznal, že oběť znal, a tvrdil, že mu pomáhala při krádežích. V den vraždy jí prý koupil  dávku pervitinu a byli spolu ve vypůjčeném bytě v Chocni. Pak už ji prý neviděl. Pekárův obhájce proto žádal soud, aby muže zprostil obžaloby.

Soud v Hradci Králové Pekárovi neuvěřil a odsoudil ho k doživotnímu trestu. Muž se však odvolal a Vrchní soud v Praze letos v březnu verdikt zmírnil na 30 let.

Dozví se strážník ve čtvrtek verdikt?

Hradec Králové - První část ostře sledovaného procesu se strážníkem Pavlem Koblížkem skončí u Krajského soudu v Hradci Králové ve čtvrtek.

Dozví se muž, který zastřelil (prý v sebeobraně) ve Vysokém Mýtě jednoho člena ochranky diskotéky a druhého zranil, rozsudek? Podle všeho ne. „Budeme odročovat," naznačil předseda senátu Petr Mráka.

Koblížek střílel čtyři dny před minulými Vánocemi, tvrdí, že se bál o život. Žalobce jeho čin překvalifikoval 
z vraždy na pokus o zabití.